Kolesa2Hlavní dostihové dění se odehrává o tomto víkendu v Mostě a v Bratislavě, ale zapomenout nesmíme na závodiště Kolesa, kde se v neděli od 13 hodin uskuteční osmipoložkový dostihový mítink. Hlavním chodem odpoledne bude steeplechase Cena Wroclawski Tor Wiscigov konnych Partynice, kde se na startu objeví také dva koně z Polska.


Majitele koleského závodiště rodinu Sůrových pojí dlouholetá spolupráce s wroclawským závodištěm, na kterém koně připravovaní trenérkou Pavlínou Sůrovou často startují, a tak je hlavní dostih věnovaný právě tomuto polskému závodišti. V Ceně Wroclawski Tor Wiscigov konnych Partynice na 3500 metrů o 80.000 Kč určené čtyřletým koním startují dva zástupci polských stájí. Trenér Robert Swiatek sem přiveze Japeovy dcery Tiranu a Tanu. Z nich má více zkušeností na překážkách prvně jmenovaná Tirana, která už se na nich třikrát umístila. Tana startovala jen jednou v crosscountry, kterou ale nedokončila.

Velké naděje uspět v hlavním dostihu má nová akvizice domácí stáje Vasury Kolesa Rainbow Rakti (Rakti). Kůň disponující slušnou rovinovou třídou se objevil poprvé v překážkovém dostihu koncem v května v Pardubicích, kde doběhl čtvrtý. V těsném doběhu byl Rainbow Rakti jen délku od vítězného Salient of Gracie. Z dnešních soupeřů ho porazili druhá Silk (Hernando) a třetí Dunagiri (Ecosse). Váhové rozložení sil ale je pro Rainbow Raktiho tentokrát výhodnější.

Rainbow Rakti

FOTo: Rainbow Rakti bude zítra poprvé hájit barvy stáje Vasury Kolesa. Spolu s Jakubem Kocmanem jsou favority hlavního dostihu

Trenér Josef Váňa vysílá do dostihu kromě již zmíněné pardubické vítězky Silk také Fonsieho (Azamour), jehož jediné překážkové vítězství se odehrálo právě na koleské dráze. A dva zástupce bude mít v akci také osvinovské tréninkové středisko. Zkušenějším z dvojice je Durango (Moonjaz), zatímco Te Aroha (Moonjaz) zatím startovala jen jednou.

Zajímaví koně se sejdou na startu závěrečného dostihu přes proutěné překážky, Ceny Stavební firmy Milan Vosáhlo. V devítihavém poli totiž je mj. jedna z loňských nejlepších tříletých klisen Francie (Echo of Light) a účastníci Českého derby Castellon (Shirocco) a A Gentleman (Gentlewave), který také posílíl stáj Vasury Kolesa. 

Sázkové kurzy Betino na Cena Wroclawski Tor Wiscigov konnych Partynice:

2,5:1 - Rainbow Rakti
3:1 - Silk
3,5:1 - Dunagiri
4,5:1 - Fonsie
8:1 - Te Aroha
8,5:1 - Tirana
10:1 - Durango, Tana     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net