Oaks 2015Velmi těsným doběhem skončil čtvrtý klasický dostih sezóny, Oaks - Cena společnosti Severní energetická pod patronací Mercedes-Benz (L, 3kl., 2400 m, 550.000 Kč), ve kterém se po tuhém boji o nos před Ines (Lope de Vega) prosadila vítězka trialu Ceny Wago (bývalé Ceny Hřebčína Napajedla) Amga River (Dylan Thomas) ze stáje Valentina Bukhtoyarova s žokejem Murzabayevem v sedle.


Amga River, která v Mostě vyhrála již Memoriál dr. Frankenbergera, se po startu usadila na bariéře za vedoucí Santin, blízko byla i další z okruhu favoritek Rajči Šimon, naopak první favoritka dostihu Dumnonia cválala za středem pole. Santin si na konci protější rovinky vytvořila třídélkový náskok, který se ale Murzabayev v sedle Amgy River snažil v oblouku zkrátit. Do cílové rovinky již Amga River vbíhala na první pozici, kterou nakonec dokázala těsně uhájit před silně finišujícími Ines a Dumnonia, přičemž první tři klisny v cíli od sebe dělily dva nosy. Čtvrtá, ale již se ztrátou 3 1/4 délky, doběhla Cassie před Romanetou a Rajči Šimon.

Vítězka, za kterou F.B.A. zaplatila na Arqana August Yearling Sale 30.000 euro, je dcerou plemeníka Dylan Thomas (Danehill), vítěze Irish Derby či Prix de l'Arc de Triomphe, matka Meshhed (Gulch) doběhla, navzdory vlivu Gulche a Green Deserta ve svém pedigree (v dalších generacích však najdeme i vytrvalce Alleged), druhá v listed na 2000 metrů. 

Jednoznačnou záležitostí favorizované Waka Laury (Windsor Knot) z DS Go byla Severočeská cena města Mostu (I.k., 1200 m, 3+, 135.000 Kč). Svěřenkyně trenéra Václava Luky ve slabě obsazeném dostihu triumfovala stylem start-cíl před tříletým Henrytheaeroplane (Henrythenavigator), neúspěšným účastníkem Českého derby, který poprvé běžel na takto krátké distanci.

Soubojem dvou vítězů z předchozích ročníků byla Velká mostecká steeplechase Hitrádia FM (I.K., 4500 m, 150.000 Kč). V závěru měl více sil Budapest (Montjeu) stáje Jasna, který jistě zdolal celý dostih vodícího Hetmana Polny (Alhijaz).

V rámcových dostizích nejvíce zaujalo přesvědčivé vítězství tříletého hnědáka stáje Nýznerov Sanoka (Jape) ve dvojkovém handicapu Cena pojišťovacího makléře Respect, a.s. (II.k., 3+, 2000 m, 90.000 Kč) v novém mosteckém traťovém rekordu, k němuž mu dopomohla v ostrém tempi vodící Ottima.

Zpestřením byla účast belgického žokeje Koena Clijmanse, který přijel jen na úvodní dostih, Červencový handicap (III.k., 3+, 2000 m, 60.000 Kč), ve kterém byl v sedle vítězného Save The Date (Zamindar) stáje Arenzo, patřící belgickým majitelům, přátelům vítězného žokeje.

Mezi dvouletými se v Ceně EBF (III., 1200 m, 70.000 Kč) prosadila debutující Chiquitita Chic (Lilbourne Lad) stáje Vesiba z lotu letos k titulu šampióna trenérů míříci Heleny Vocáskové, která byla zakoupena na Tattersalls Ireland Yearling Sale za 4.000 euro.

V předposledním dostihu dne, Ceně společnosti Důl Kohinoor a.s. (IV.k., 3+, 1400 m, 40.000 Kč) se prosadil čtyřletý valach Lay (Haatef) a závěrečná steeplechase Cena Allianz pojišťovny (III.k., 3600 m, 90.000 Kč) skončila lehkým pětidélkoým vítězstvím ostříleného Demon Magica (Jape) Dr. Charváta.

         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking