chuchle2Hlavní nedělní program ve Velké Chuchli bude patřit tentokrát klisnám. Osm klisen ve věku od tří do šesti let změří síly v mílovém dostihu. Nechybí v něm ani Sapsiree, která v posledních třech ročnících Ceny Nory Jeane byla pokaždé na stupni vítězů. V roli favoritky ale půjde na start Dally Hit, která vstoupila do letošní sezóny impozantně. 


Mílová 13. Cena Nory Jeane o 90.000 Kč má favoritku v pětileté reprezentantce stáje Hippolit Star Pejšková Dally Hit (Ad Valorem), která si drží stabilní vysokou výkonnost od tří let, ale letošními dvěma výkony se ukazuje ještě lépe než loni. Klisna totiž nejprve doběhla za dnes již jedničkovým vítězem Shaywanem v dostihu druhé kategorie na 2210 metrů a o tři týdny později zdecimovala solidní konkurenci v mostecké Ceně statutárního města Teplice na trati o 800 metrů kratší.

O rok starší Sapsiree (Rock of Gibraltar) také patří ke stálicím mezi nejlepšími starší klisnami. Jedničkové vítězství se jí zatím vyhýbá, i když loni doběhla o délku a čtvrt za slovenským Sulmanem ve Velké letní ceně Ústeckého kraje. I Sapsiree nevkročila do letošní sezóny marně - čtvrtým místem za Shaywanem, Dally Hit a Honzikem Chiperou ve dvojkovém dostihu před pěti týdny. Stejný dostih byl sezónním debutem také pro Step Star (High Extreme), která za poslední dvě sezóny pětkrát zvítězila. V dubnu ale skončila ke konci výsledkové listiny.

Podceňovat není radno Romanettu (October), která nese nejvyšší hmotnost v poli. Klisna letos startovala jednou v Bratislavě, kde se neumístila, ale loni dokázala vyhrát ve slovenském tréninku Pavla Kalaše Cenu Arvy a pátá doběhla v Oaks. Klisna v zimě přesídlila do Lysé nad Labem a jejím novým trenérem je Ludvík Haris.

Dally Hit
Dally Hit je favoritkou nedělního vrcholu ve Velké Chuchli, 13. Ceny Nory Jeane. V jejím sedle bude ž. Jiří Palík

Zajímavé určitě bude srovnání zástupkyň klasického ročníku se staršími klisnami. Tříleté klisny budou na startu dvě a budou váhově zvýhodněny. Nicole Megan (Bushranger) doběhla sedmá v Jarní ceně klisen, kde na vítěznou Partyday ztrácela v cíli 6 délek a mohla by do pořadí na předních místech promluvit. Džidžali (Ruten) po šestém místě v Memoriálu R. Deyla do Jarní ceny klisen už nepokračovala a bude stát na startu až nyní po pěti týdnech.

Čtyřletá Merella (Blue Canari) toho zatím moc nenaběhala. Loni se zúčastnila jedničkové Ceny Wago, kde neuspěla a její ostatní starty se odehrávaly ve třetí kategorii. Stejně jako její letošní vstup do sezóny, kde v dostihu na 1800 metrů doběhla čtvrtá. Kobi (Toylsome) v polovině dubna ve dvojkovém Memoriálu Otta Suchovského v Bratislavě doběhla poslední, ale měla vydařenou loňskou druhou polovinu sezóny, kdy nejenže zvítězila v jedničkové Velké ceně BBAG v Karlových Varech, ale také doběhla čtvrtá v Leram European Jockey´s Cup Fillies and Mares.

Z ostatních dostihů se mohou turfmané těšit na vůbec první letošní klání pro dvouleté koně - Cenu prvních nadějí, kde změří síly tři zástupci tuzemského chovu se dvěma importy. Zajímavá je také trojková Cena Klokánku Praha 4 - Chodov na trati 1800 metrů. Zástupce klasického ročníku Diredawu (Acces To Java) a Ivana le Terrible (Lawman), kteří se již mohou letos pochlubit vítězstvím, a také účastnici Ceny trojročných kobýl Black Bet (Dick Turpin), prověří solidní starší koně na čele s Halcyonem Charmem (Halling), Tropical Bondem (Forever Bond), Pepou Havlem (Librettist) a Johannesem Keplerem (Dubai Destination). 

Začátek dostihů je ve 14. hodin.

Sázkové kurzy Betino na 13. Cenu Nory Jeane:
2,7:1 - Dally Hit
3,5:1 - Sapsiree
5:1 - Step Star
6,5:1 - Dzidzali, Merella
8,5:1 - Nicole Megan
9:1 - Kobi
10:1 - Romanetta

(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net