Prezident Jockey Clubu ČR JUDr. Ing. Jiří Charvát dnes za 18,1 miliónu korun vydražil majoritní podíl na společnosti Hipodrom Most, vlastníku a provozovateli dostihů na mosteckém závodišti. Podíl o velikosti 57.5% nabídla ve veřejné dražbě společnost Severní evergetická, dosavadní většinový vlastník závodiště. Dalšími akcionáři závodiště zůstávají město Most (podíl 42%) a EQUI Bořeň-Svinčice (0.37%).


Závodiště bylo vybudováno v rámci rekultivace Velebudické výsypky, která byla vytvářena z nadložních zemin závodu Jan Šverma na celkové výměře cca 790 hektarů. Otevřeno pro dostihy bylo poprvé v roce 1997, od sezóny 1998 hostilo pravidelně zhruba 8 mítinků ročně, ale jejich počet se v posledních letech snižuje. Na letošní rok byly plánovány jen 3 dostihové dny, vstup Charvát Group do společnosti ale může vést ke změně. Vrcholem tamní sezóny bylo Oaks, to se pro letošek stěhuje do Karlových Varů, stejně jako dříve Cena zimní královny. 

Jak uvedla mluvčí Severní energetické Gabriela Sáričková Benešová, společnost Hipodrom v posledních letech areál významně dotovala, podle informace z poslední zveřejněné Výroční zprávy dotace na rok 2014 činila 10 miliónů korun. S útlumem těžby na Mostecku podle ní ubývají prostředky na jiné aktivity včetně zmiňovaného areálu, což vedlo k rozhodnutí společnosti nabídnout svůj podíl k prodeji. (miv)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking