Pouhých šest dní poté, co prohnal Chardonney Tcheque ve Velké květnové ceně, se čtyřletý valach stáje Statek Chyše FATHER FROST (Rip Van Winkle) postavil na start Ceny Jezdectví společnosti Vršanská uhelná a.s. (I.k., 1400 m, 135.000 Kč). Favorizovaný svěřenec trenéra Josefa Váni potvrdil chuchelskou formu a v druhém nejlepším čase historie mosteckého dostihu jistě zvítězil o 1 3/4 délky před Iddeal Approach (Bushranger) a loňským vítězem Dashing Home (Dashing Blade), který na sebe vzal roli vodiče.


V sedle Father Frost by žokej Jan Rája, pro něhož to byl druhý triumf dne - v předcházejícím dostihu Ceně Ústeckého kraje (III.k., 3, 2000 m, 60.000 Kč) dovedl vítězně do cíle nezvítězivší NAZMU (Approve), před dvěma týdny čtvrtou ve slovenské Jarní ceně klisen a jednu z početné kolekce koní trenérky Vocáskové z Tattersalls Ireland September Yearling Sale, kde byla Tomášem Jandou vydražena za 3.200 euro.

Ještě úspěšnější den prožíval v Mostě žokej Murzabayev, který vyhrál tři úvodní dostihy a na chvilku se dostal do čela průběžného šampionátu jezdců. Hattrick otevřel v sedle tříletého GALISE (Suteki Shinsukekun - Ghalaphade, Galileo) z chovu centra Darhorse, který navzdory nejvyšší váze v poli jistě vyhrál handicapovou Cenu pojišťovacího makléře RESPECT, a.s. a Allianz pojišťovny (IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč). I druhý triumf získal v sedle tříletka úspěšného proti starším koním RUMPL CIMPR CAMPR (Makfi), dalšího "low cost" vítěze, vydraženého ročního na prosincové dražbě společnosti Tattersalls za 2 tisíce gns, který jistě vyhrál trojkovou Cenu společnosti CARBOSPED (III.k., 2200m, 60.000 Kč) a hattrick završil v sedle podruhé v řadě vítězné DANG GIA (Lawman) Václava Hulínského v Severočeské ceně (II.k., 2000 m, 90.000 Kč).
Jediné překážky dnešního mítinku, steeplechase Cena Hospodářské komory ČR (IV.k., 3300 m, 60.000 Kč) se zásluhou suverénního osmiletého NEICERA (Belenus) stěhují do Koles stáji Vasury a závěrečná handicapová Cena Vinařství Třebívlice (V.k., 1400 m, 25.000 Kč) patřila semdiletému VALMONTOVI (Forever Bond - Victoria Caesaris, Blushing Flame) s Martinou Havelkovou, kterého na cestě ke čtvrtému životnímu triumfu nezastavilo ani nesených 63,5 kilogramu. (miv)   
            Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking