chuchle4Dvojková Cena Nory Jeane (II.k., 3+ kl., 1600 m, 90.000 Kč) byla vrcholem dnešního mítinku v Conseq Parku ve Velké Chuchli. Roli favoritky v ní naprosto suverénně uhájila pětiletá DALLY HIT (Ad Valorem) stáje Hippolit Star, která s ž. Palíkem v sedle dostihla u distančního mezníku vedoucí Kobi (Toylsome) a do cíle na ní nastřádala 6 délek. Třetí, krk za Kobi, doběhla druhá favoritka Sapsiree (Rock of Gibraltar). Vítězku trénuje Ivana Pejšková.

Pro Dally Hit, zakoupenou Actionhorse na Tattersalls Ireland November Flat Sale za 1.500 euro, to bylo čtvrté životní vítězství a ziskem se posunula těsně pod hranici půl miliónu korun.

Úvodní dostih patřil dvouletým, kterých se v prvním střetnutí nejmladěího ročníku v letošní sezóně sešlo na startu Ceny prvních nadějí (III.k., 2, 1000 m, 60.000 Kč) pět, tři domácího chovu a dva importovaní. Fantastic Lady ztratila na startu většinu šancí, zatímco na čele se usadila dvojice Giomár (Tiger Cafe) a favorizovaná Eset (Vale of York). Ta také v cílové rovince převzala vedení, ale v závěru ji předstihl po bariéře jdoucí ZOCK (Rock of Gibraltar) s Janem Vernerem v sedle. Úspěšný debutant stáje Joly a trenérky Blažkové. Syn listed umístěné Zanet (Enrique) si cestu do Lysé našel z Deauville, kde byl jako roček zakoupen na srpnové dražbě Christianem Richnerem za 30.000 euro.

Stáj Joly pokračovala ve vítězné sérii i v následující Ceně www.dostihy.net  (IV.k., 3+ 1400 m, 40.000 Kč) ve které Tomášem Šatrou trénovaná ANITSCHKA (Arcano), dcera Gr.3 umístěné Excellent Girl (Exceed And Excel), přešla na začátku cílové rovinky přes vedoucího Ondreáše a vedení udržela až do cíle před útočící Bigi (Big Bad Bob). Také Anitschku vybral stáji Joly Chris Richner, který ji vydražil jako ročku na podzimní mixed dražbě v Deauville za 16.000 euro.

Minulá neděle se mimořádně povedla Bully Pulpitovi, který průběžné vedení šampionátu plemeníků dle počtu vítězů posílil dnes jistým vítězstvím čtyřleté PARKETY (z Pashmeena po Barathea), která o 3 délky navzdory nejvyšší váze v poli vyhrála handicapovou Cena Messenger a.s. (IV.k., 3+, 1200 m, 40.000 Kč). Jako podstatná část Bully Pulpitových vítězů i Parketa pochází z chovu Josefa Pšurného.

V jejím sedle byl žokej Jan Rája, který k včerejším dvěma vítězstvím v Mostě dnes přidal další tři v Chuchli. Cenu Klokánku Štěrboholy (IV.k., 3, 1800 m, 40.000 Kč) vyhrál v sedle PERCHTY (Frozen Power), hnědky zakoupené na Tattersalls Ireland September Yearling Sale za 2.000 euro a Cenu Klokánku Hostivice (IV.k., 1800 m, 40.000 Kč) v sedle navrátivšího se rekonvalescenta BARATEA (Barathea), který lehce o 4 délky přemohl vodícího Shahnour Aznavour.  

Dvojici vítězných startů Jana Ráji předcházela handicapová Cena Klokánku Praha 4-Chodov (III.k., 3+, 1800m, 60.000 Kč), na jejíž start se proti starším postavil jeden z širšího okruhu favoritů derby Ivan Le Terrible. S 60 kg na hřbetu stačil jen na páté místo, když vítězství patřilo taktéž tříleté DIREDAWA (Access to Java - Dedarina, Zaha) z chovu Ing. Václava Luky, pro kterou byl dnešní úspěch druhým vítězstvím v řadě. (miv)        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking