slusovice 5Po dvou týdnech se v neděli opět dostihové dění vrátí na závodiště do Slušovic. Pánové Karlach a Vraj znovu kvůli velmi horkému počasí naplánovali začátek mítinku na 10. hodinu dopolední. Nejprve se návštěvníci závodiště mohou těšit na blok sedmi rovinových dostihů, a na samotný závěr dostihového dne se odehrají dva dostihy přes proutěné překážky. Dostihy třetí kategorie jsou tentokrát tři. Úvod obstará kvarteto dvouletých v Ceně Zlínského kraje, vytrvalci změří síly v Ceně stáje Březová a třetím dostihem je rovněž dobře obsazená 1800 metrů dlouhá Cena Dostihy Slušovice, z.s. 


1160 metrů dlouhá Cena Zlínského kraje o 45.000 Kč má sice jen čtveřici účastníků, ale rozhodně nepostrádá zajímavost. Ke třetímu startu se chystá Sabaton (Ray of Light), jenž se v obou startech umístil a naposledy byl třetí. Zástupkyně němčického tréninkového střediska Dula (Sidecar) si odbyla dostihový křest před dvěma měsíci, kdy doběhla na čtvrtém vzdálenějším místě. Při druhém startu si ale samozřejmě může počínat ambiciózněji. Jediný start má také na svém kontě do dostihu dohlášená Nurwela (Sharpour), jenž debutovala posledním šestým místem v Praze 3. června. Jako jediný ze startovníího pole byl dosud dostihovým příznivcům skrytý svěřenec trenéra Radka Holčáka Pacific Hill (Nathaniel). Ryzák narozený koncem března byl angažován stájí Monte Negro pana Posáda jako roček za 46.000 euro a pochází z rodiny německého šampiona mílařů a klasického vítěze Precious Boye (Big Shuffle). Pacific Hill je polobratrem Pete So High (High Chaparral),jenž zvítězil čtyřikrát v Anglii a Irsku.

Krátce po půl dvanácté přijde na řadu Cena stáje Březová na 2400 metrů o 45.000 Kč. Ozdobou startovního pole je účast Kifaayi (Intikhab), mj. loňského vítězě Gd-1 Gran Corsa siepi di Merano, který letos vstupuje do sezóny a jde se zřejmě rozběhat před důležitými dostihy. Do dostihového sedla Kifaayi se tak po třech letech vrátí ž. Zuzana Vokálková. Mezi jeho oponenty budou patřit mj. minule s mamutí hmotností druhý v hlavním dostihu v Mimoni Mujahid Brave (Pouvoir Absolu), nestárnoucí a na zdejší dráze letos druhý a třetí Sebastiano (Security Risk) či Wave of Gracie (Rocky of Gracie). Heliostat (Heliotatic) změnil trenéra, naposledy startoval již na proutěných překážkách a může se  vrátit k dobrým výkonům ve vytrvaleckých dostizích. Z překážkového provozu se vrací také Prestige of Gracie (Captain Rio). Jediný tříletek na startu dostihu, klisna Chaldera (Sharpoyur) by se musela k průniku mezi nejlepší zlepšit. Dva své svěřence pošle do dostihu trenér Martin Bělka. Onegin (Orpen) loni startoval jen jednou a letos bude debutovat, zatímco Tex (Midships) si před pěti týdny ve Světlé Hoře  odbyl dostihový křest.

Kifaaya
V jednom z hlavních slušovických dostihů, vytrvalecké Ceně stáje Březová, se objeví na startu svěřenec trenéra Radka Holčáka Kifaaya. Tato hvězda stáje Monte Negro je mj. vítězem tří grupových dostihů v Itálii 

V 1800 metrů dlouhé Ceně Dostihy Slušovice, z.s. o 45.000 Kč. změří síly osm poměrně vyrovnaných koní. O vítězství by mohli přes nejvyšší zatížení usilovat dva nejstarší koně v poli. Desetiletý Exchange (Kheleyf) startoval letos jen na slušovickém oválu a ze tří startů tu byl nejhůře třetí. Počátkem července tu dokonce těsně vyhrál. Letošní trojnásobný vítěz Tropical Bond (Forever Bond) minule i s 66 kilogramy v dobře obsazeném dostihu získal páté místo. V neděli bude mít v sedle am. Michala Mikšovského a jeho zatížení bude oproti poslednímu vystoupení o 1,5 kilogramu nižší. O čtvrté vítězství v řadě za sebou se bude pokoušet Vossolie (Nex Desert), který ale od konce dubna nestartoval. Zatopit soupeřům může rovněž Valmont Ohne (Look Honey), jenž bude startovat o kategorii výše, ale při svém minulém vítězství uspěl i se 64 kilogramy na hřbetě. Welgetta (Egerton) může těšit z velmi nízké hmotnosti. Startovní pole dostihu dotváří trojlísek tříletých koní. Minule dobře zaběhla na zdejší dráze Mambo (Bully Pulpit) a  výpadek z poslední jízdy bude chtít určitě odčinit vítěz z květnového mítinku Finist (Stormu Jayl). K letošnímu sezónnímu vstupu vyšle trenér Radek Holčák vítězku dostihu Fitminu Nirwu (Sharpour).

Zajímavou novinku přichystal pořadatel pro aktivní účastníky dostihů. Na stěně vážnice totiž budou moci jezdci, trenéři a majitelé sledovat přímé přenosy i opakované záznamy dostihů. Součástí odpoledne bude také dostih poníků.

Michaela Zemanová

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking