lysa zanr3Start dostihové sezóny v Lysé nad Labem sice opět přilákal početnou diváckou obec, dostihové sázky realizované partnerem Jockey Clubu společností Tipsport však meziročně zaznamenaly znatelný pokles. Ač dosažený obrat 1,869.653 Kč (z toho 645.050 Kč na pokladnách Tipsportu na závodišti) znamená v datech tuzemské sezóny velmi solidní výsledek, v porovnání s loňskem obrat o skoro pětinu klesl. Na vině byl podle zástupce sázkové společnosti nefunkční stream z dostihového dne.


V loňském roce dosáhly sázky u společnosti Tipsport při Prvomájové steeplechase rekordního obratu 2,281.055 Kč, přičemž přímo na kasách Tipsportu na závodišti byly uzavřeny sázky za 1,020.847 Kč. Za pěkného počasí, které má na dostihové sázky nemalý vliv, letos sázková kancelář Tipsport očekávala podobný či ještě lepší výsledek, nakonec však obrat klesl o přibližně 19%. Důvodem nebyl nižší zájem sázek chtivých návštěvníků či hráčů sledujících on-line přenos, ale zcela nefunkční stream z tamních dostihů. Ten podle našeho zjištění  již v průběhu středečního odpoledne odradil podle dat z YouTube stovky zájemců o přenos z tamních dostihů, bohužel se však podstatnou měrou podílel i na poklesu sázkového obratu. 

Nepřehlédněte: Jak získat klisnu do Jarní ceny klisen? Součet nákupních cen letošních účastnic je desetinásobkem ceny dostihu

"Za celou dobu, co Tipsport bere sázky na české dostihy se ještě nestalo, aby prakticky po celou dobu dostihového dne byl stream takřka nefunkční," uvedl pro naše stránky zástupce sázkové společnosti. "Tipsport musel kvůli tomu zastavovat příjem sázek daleko dříve, než byl skutečný skutečný začátek jednotlivých dostihů - za 8 dostihů to činilo více jak 50 minut, což je vždy klíčová doba sázkařů, kteří sází na pobočkách a po prohlídce koní v paddcku. Navíc sázkaři, co hrají přes platformu Live sázek nevsadili nic, protože na Live sázkách nebyl obraz, ale pouze informace, že se čeká na signál."     

Nedostatečné technické zajištění přenosu signálu tak připravilo Tipsport i český turf zřejmě o stovky tisíc korun obratu. A to v době, kdy Tipsport nejen že navýšil příspěvek ve prospěch českých dostihů, ale jeho další platby ve prospěch tuzemských dostihů jsou vázány na obrat, respektive jeho navýšení oproti loňskému roku.

Miloslav Vlček     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net