OmnibusCenného úspěchu dosáhl v neděli v Listed Nagrodě Prezydenta Miesta Wroclawi svěřenec Josefa Bartoše, který doběhl druhý za Silvanerem úspěšně běhajícím v Německu a v Dubaji. Navíc v dostihu byl časem 2:27 utvořený nový rekord dráhy na 2400 metrů! Požádali jsme proto trenéra o zhodnocení dostihu. A můžete se podívat i na video.


"Konkurence byla výborná. Silvaner byl velmi těžký soupeř a Dyne běhal ve Francii. Madjani také mohl být nebezpečný. Odjížděli jsme tedy do Wroclawi s tím, že bychom měli být do třetího místa," svěřuje Josef Bartoš. "Jan Rája jezdil ve Wroclawi vůbec poprvé a bylo dobré, že se nám podařilo mu domluvit dvě rita ještě před Omnibusem, takže se seznámil s dráhou. Silvaner za to vzal od startu a na protilehlé rovině na něho ztrácel Omnibus deset délek. Bylo to hodně rychlé, takže Honza musel začít jít s Omnibusem už 1000 metrů před cílem, což obvykle s ním nastupuje až 800 metrů před cílem. Byl to pěkný dostih, dvě stě metrů před cílem byli čtyři koně bojující o druhé místo hlava - hlava, ale nakonec jim Omnibus utekl a doběhl 3 1/4 délky za Silvanerem. A to musel jít v dostihu i čtvrtou stopou. Je to velký bojovník, srdcař," chválí trenér hvězdu stáje Zdeněk Kavka.
 
A kam povedou další kroky výborného vytrvalce? "Omnibus je po dostihu úplně v pořádku a tak zvažujeme dva dostihy. Dostih v Bratislavě 20. července anebo 3. července Listed na 3200 metrů v Hamburgu, tedy dostih, který vyhrál Trip to Rhodos. Je to dostihový den ve čtvrtek, takže by ho mohl jezdit Honza. Tenhle dostih je v tuto chvíli pravděpodobnější varianta."

Druhým svěřencem trenéra Bartoše ve Wroclawi  byl Dubai Land, který se ale na přední místa nedokázal prosadit. "Na něho to byl moc rychlý dostih. Dobře skáče a tak s ním příště půjdeme nějakou cross-country." (mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking