agrofertparkJedenadvacátý ročník pardubického Zlatého poháru, který se letos poprvé poběží jako Zlatý pohár předsedy poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, má kvalitní obsazení, určitě nejlepší za několik posledních let. I když několik dalších jmen by bylo ozdobou startovní listiny, jmenovitě budou chybět předloňský vítěz Sokol, dále loni skvělý Soros nebo „Italové“ Alpha Two a Imprezer.


Polovinu startujících můžeme řadit do širšího okruhu favoritů, těmi největšími ovšem budou nadějný BROG DEAS (Matuský) a loňský vítěz Zlatého poháru KHALSHANI (ž. Bartoš). Prvního jmenovaného předcházela výborná bilance ze svého dřívějšího působiště na ostrovech za kanálem La Manche a navíc v Pardubicích začátkem května deklasoval všechny své soupeře, včetně několika dnešních, KHALSHANI představuje jistotu, když v posledních letech patřil vždy k elitě.

Dalšími favority budou GEJZIR (ž. Boyer), RABBIT WELL (Kratochvíl) a ČÁRIRAY (ž. Stromský). První jmenovaný se letos již v Pardubicích prezentoval skvělou formou a vítězstvím, začátkem května však byl snadno poražen BROG DEASEM. RABBIT WELL je vítězem Zlatého poháru před třemi roky a letos suverénně zvítězil v Lysé nad Labem v Prvomájové steeplechase. ČÁRIRAY předloni při Velké pardubické suverénně vyhrál Křišťálová pohár starších proutěnkářů a loni klasickou steeplechase, obecně je považován i svým trenérem za podzimního koně, ale z tohoto nás nedávno „vyléčil“ Nikas.

Velmi dobří jsou i ostatní startující, někteří by mohli překvapit, ale spíše budou o vítězství rozhodovat výše jmenovaní. Přesto by do boje o přední místa mohli zasáhnout ALANBROOKE (ž. Váňa, ml.), BETPAK DALA (ž. Myška) a TARO (Sovka). Dalšími startujícími jsou SHERARDO (Kubík), NIKAN (Kovačík), CORBELLINO (ž. Faltejsek) a slovenský bělouš OLDFIELDROAD (ž. Brečka).

Velmi dobře a početně jsou obsazené i rámcové dostihy, především cross country. Jednou z nich vzpomeneme a uctíme památku legendárního startéra Velké pardubické, Ing. Jiřího Šindlera. Ve třetím dostihu, cross country IV. kategorie bude favoritem výborná RYANA (Kubík) a poprvé se zde na překážkách představí předloňský vítěz Českého derby KADYNY (Matuský). Početně slabší jsou pole startujících ve dvou klasických steeplechase a také v dostihu pro tříleté proutěnkáře, kde řada koní dala přednost závěrečnému rovinovému bumper dostihu.

První dostih bude odstartován ve 13:00 hodin, Zlatý pohár je pak na programu v 16:30 hodin. Celkem uvidíme devět překážkových dostihů a jeden rovinový.

Tipy:   
I.          TRAUTENBERG – RAINBOW RAKTI – CESMINA
II.         BARAK – TARAS – ZUGOR
III.        RYANA – WAVELIGHT LASER – HABITAT ONE
IV.        CUDNA SPRAWA – BALERÍNA – SIRAN
V.         SIXTYSEVEN – TAMMY´N CLASY – GEMANUS
VI.        QUATIKI – MR LOUISE – ZULEJKA
VII.       BROG DEAS – KHALSHANI – GEJZIR
VIII.      BARATEUS – LORAX – AMFORA
IX.        PIEROT – RUSSELL – CENTURIA
X.         OLMAIUS – DASHENKA – SEGAL

Text: Milan Tůma    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking