20160414 111232Dostihová sezóna na pražském závodišti startuje již tuto neděli. Na dnešní tiskové konferenci pořádané v hotelu Park Inn v Praze 2 seznámil ředitel společnosti TMM s.r.o. Petr Drahoš s několika novinkami. Také tu byl prezentován druhý ročník Loko Trans Evropský pohár žokejů, který se na pražském závodišti odehraje v sobotu 24. září.


Na úvod tiskové konference zhodnotil Petr Drahoš loňskou sezónu: "Byla to jedna z nejúspěšnějších sezón v historii českého turfu a také na závodišti ve Velké Chuchli, vyplatili jsme na dostihových výhrách přes 20 milionů korun. V jejím rámci se uskutečnil projekt Evropského pohárů žokejů a vydařila se i prezentace Mercedesu při Českém derby, kdy společnost TMM vložila prostředky nad rámec smlouvy. Letošní sezóna začíná později, což v historii Velké Chuchle není nic nového, ale je potřeba se z této situace poučit."

Ředitel Drahoš dále uvedl, že by bylo optimální uspořádat ve Velké Chuchli 10 až 11 dostihových dnů za rok, což je obvyklý počet dostihových dnů například v Mnichově a Berlíně, ale z hlediska celého českého turfu by to nebylo dobré. "Je na nás postarat se o zabezpečení rovinové sezóny, vzhledem k tomu, že některá závodiště omezují počty dostihových dnů." Za největší dvě události na pražském závodisti označil České derby a Evropský pohár žokejů: "Doufám, že pohár zase posuneme o kousek dále, poučili jsme se z některých věcí z prvního ročníku."

Podrobnější informace k Loko Trans Evropskému poháru žokejů, který má dva generální partnery - společnosti Leram a Loko Trans, sdělil Tomáš Machovský, obchodní ředitel Lyciano Group: "Druhý ročník bude a bude v Praze 24. září. Jsme rádi, že se podařilo získat dalšího významného partnera pana Jalového a jeho skupinu Loko Trans. Oproti loňsku dojde ke změně složení dostihů. Kromě čtyř dostihů Listed se zápisným 3 % to bude ještě pět menších dostihů se zápisným 5 %. Chceme, aby jezdci měli možnost startovat ve více dostizích a také dát možnost dalším majitelům, aby jejich koně jezdili evropští jezdci. V tuto chvíli již jednáme se všemi loňskými účastníky poháru žokejů o jejich účasti a také jsme oslovili nová známá jména." Jak ještě pan Machovský prozradil, jednají už také s Českou televizí o zabezpečení televizního přenosu, který by měl trvat téměř 3 hodiny. Jiří Zlámaný ještě doplnil informaci, že díky možnosti uplatnění bonusů "vyjde" zápisné v rámcových dostizích poháru žokejů také na 3 %.

Novinkou se bude moci pochlubit také Ladies Nicon Cup, který se uskuteční již pošesté. "Chtěli bychom uspořádat dostih pro profesionální jezdkyně pod názvem Ladies Cup. Pozveme do něho i jezdkyně ze zahraničí. Mělo by tak dojít nejen ke zpestření akce, ale i posílení společenských kontaktů," uvedl Petr Drahoš. Svěřil také, že usilují o zlepšení prostředi pro jezdce: "Chceme otevřít odpočinkovou místnost s možností občerstvení a také chceme investovat do šaten a sociálního zařízení." Spuštěn bude také CK Martin Tour Cup 2016 pro rovinové jezdce, kde se budou hodnotit výsledky z Prahy a z Lysé nad Labem. A 15. ročníkem bude pokračovat chovatelský projekt Fitmin Cup pro české odchovance.

Co se týče sázek, tak Petr Drahoš uvedl, že zvažují možnost příjmu sázek prostřednictvím internetu. "Předpokládalo by to investici 1,5 až 2 miliony korun. Mohli bychom do toho zapojit zahraničního partnera, anebo bychom to realizovali vlastními silami." Pro dostihové sázkaře je zatím určitě zajímavou skutečností, že společnost TOTO CZ zrušila manipulační poplatek. (mze) 
 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net