Úřadující šampión sprinterů Mikesh (Majestic Missile) zřejmě absolvuje sezónní debut v grupové společnosti v Baden-Badenu. Sedmiletý hnědák stáje Kelso Stables figuruje na přihláškách do Silberne Peitsche (Gr.3, 1200 m), který se poběží 29. května. 


Společně s ním je na přihláškách do 55 tisíci eur dotovaného dostihu i Mikeshův přemožitel z European Jockey Cup Sprint Prince Orpen (Orpen) stáje Joly. "Není to ideální start do sezóny a kdyby bylo cokoliv blíž a menšího, tak pojedeme tam," komentuje výběr dostihu hřebcův spolumajitel a asistent trenéra Ladislav Nagy. "Trochu jsem doufal, že by se v propozicích mohla objevit chuchelská jednička v půli května, kterou ostatně dvakrát vyhrál, ale bohužel až do derby nemá jediný sprinterský dostih. A bohužel ten jeho limit je takový, že 1200 m je strop," uvedl Nagy pro naše stránky.

Pro Mikeshe bude bádenský start prvním po operaci obrny hlasivky, kterou prodělal na konci listopadu a měl by napovědět, zda mu opěrace umožní důstojné pokračování dostihové kariéry. "Zatím toho o jeho zdravotním stavu moc nevíme. Mluvil jsem s dr. Žertem a ten říkal: trénujte… a uvidíte až v dostihu. Takže to zkusíme s tím, že od tohoto startu nic nečekáme. Nijak to lámat přes koleno nebudeme, pokud by bylo hodně špatné, asi bychom zkusili ještě sprint na 1000m v Berlíně a pak možná ukončili kariéru."    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net