slusovicePo minulém víkendu, který byl doslova nabitý velkými dostihovými událostmi, je tento poněkud oddychovější. Přesto ale diváci mohou strávit příjemná odpoledne v sobotu na závodišti ve Slušovicích a následující den v Mimoni. Na obou drahách jsou hlavními dostihy trojkové zkoušky.


Program na slušovickém závodišti začíná ve 14 hodin a zahrnuje devět dostihů včetně dvou překážkových jízd. Čtyři dostihy mají status třetí kategorie a mezi nimi je vrcholem odpoledne 1800 metrů dlouhá Cena hejtmana Zlínského kraje s desítkou startujících.

Favoritem dostihu je svěřenec trenérky Syslové Urbi et Orbi (Observatory), který se bude pokoušet o vítězný hattrick. Minule si na zdejší dráze poradil z dnešních účastníků s tehdy nedaleko třetím Send You A Wind (Lope de Vega), který si tu odbyl dostihový křest, a Poinsettií (Egerton). Vepředu očekáváme ale také vítězku z minulých Slušovic Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor) a Our Duchess (Duke of Marmalade).  Zajímavým účastníkem dostihu rovněž je zástupce polské stáje Hubal (Safety Wire), letos třetí koncem května v Drážďanech.

Urbi et Orbi
FOTO: Tříletý Urbi et Orbi bude pod vedením své stálé jezdkyně Venduly Korečkové usilovat o třetí vítězství v řadě

V Ceně města Slušovice se pokusí navázat přetrženou vítěznou šňůru na zdejší dráze Tulum (King´s Best), který se bude muset vypořádat s devíti soupeři včetně Aprilia (Balmont). V Ceně Lékáren Hanák bude porozrnost poutat vítěz Slovenského Saint Legeru ze sezóny 2013 Taggerton (Egerton), který se po necelých dvou letech vrací na dráhu.

Brány závodiště v Mimoni se v neděli rovněž otevřou ve 14 hodin. Zdejší dostihy jsou opět méně početně obsazené. V hlavním dostihu, Ceně společnosti Charvát Group s.r.o., změří síly jen kvarteto koní. Po svém úspěšném minulém debutu by se mohla naplno prosadit svěřenkyně trenérky Vocáskové Gábinka (Manduro). Ve startovním poli je ale také vítěz jednoho z minulých dostihů Monte Wells (Saddex) a pravidelně se umísťující Mramor (Phoenix Reach).

Minule prožil v Mimoni velmi úspěšný den trenér Tomáš Hurt, jehož svěřenci tu vyhráli tři dostihy. Snadno vítězného J´En Reve Deja (Fairly Ransom) vysílá do Ceny Pferdehof am Spilzberg na trati 1400 metrů, zatímco Dekolt (Sorbie Tower) se s Janem Vernerem opět pokusí uspět v dostihu přes proutěné překážky, Ceně Firmy KM Prona. 


Sázkové kurzy Betino na Cenu hejtmana Zlínského kraje ve Slušovicích:

3,3:1 - Urbi et Orbi
4:1 - Our Duchess
4,5:1 - Hubal, Send You A Wind
5:1 - Royal Emperor
5,5:1 - Miss Mikrop
7,5:1 - Detekce
10:1 - Frivolina, Poinsettia
17:1 - Sagrton

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Charvát Group v Mimoni:
1,6:1 - Gabinka
2,5:1 - Mramor
3,3:1 - Monte Wells
7:1 - Donna Anna
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking