SavujevDo tří významných dostihů poslal Arslangirej Šavujev své koně o uplynulém víkendu a všichni byli do třetího místa. Vítězství se povedlo v 70. Oaks s Amgou River, která o pouhý nos porazila rovněž výtečně jdoucí Ines. Úspěšný trenér vyjadřuje svou spokojenost, a to rovněž s běháním Aldara a Dashing Home v Bratislavě.


Pane Šavujeve, můžete zhodnotit vystoupení svých svěřenců v Mostě a v Bratislavě? Jste spokojený?
Ano, jsem spokojený se všemi.  V Oaks jsme měli štěstí, že jsme vyhráli. Obě dvě soupeřky Amgy River byly moc dobré. I dosažený čas byl dobrý. Aldar mi také udělal radost, prostě jen na vítězného Touch of Genia neměl.  A jsem spokojený i s Dashing Homem, který podlehl jen Chardonney Tcheque. Na něho neměl a navíc hodně špatně snášel to velké vedro, v Bratislavě bylo 40 stupňů.

Do Saint Legeru máte přihlášeny tři koně. Které z nich tam budete směřovat? A jaký bude další program Dashing Homea?
Dashing Home si potřebuje odpočinout, takže bude startovat asi až ve Velké ceně Prahy. Aldar by se měl objevit v zářijovém Poháru žokejů v dostihu na 1800 metrů. A do Saint Legeru zřejmě budeme směřovat Aldzarba i Amgu River.

Amga River Oaks
FOTO Petr Guth: Vítězové 70. OAKS - Ceny společnosti Severní energetická pod patronací Mercedes-Benz - žokej Murzabayev a klisna stáje Valentina Bukhtoyarova Amga River

Je něco nového u vás ve stáji? Nepřibyli do ní nějací noví koně?

Ano, máme dva nové koně. Jeden přicestoval nedávno z dražby Arqana a je to dvouletek po Invincible Spirit. A z Francie máme tříletého po plemeníkovi High Chaparral.

A kdo je majitelem těchto koní?
Oba jsou pana Bukhtoyarova. Pan Kadyrov nejspíše skončí. Je z té současné situace takový otrávený. Původně chtěl mít u nás základnu až deseti koní, ale ted hovoří o tom, že jakmile skončí sankce, koně odveze do Ruska." (mze)

Inzerce
katalog konevtreninku


 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking