Amga River OaksNedávno zveřejněná předběžná startovní listina na čtvrtý klasických dostih sezóny odtajňuje jména dvanácti klisen, které se v neděli v Karlových Varech zúčastní 71. Oaks, jehož předchozích 17 ročníků se konalo na hipodromu v Mostě. V dostihu nechybí nejlepší klisny z červnové předzkoušky dostihu a úspěšné klasičky Krasava a Sedmikraska. Dvě klisny také přijedou ze zahraničí.


Ve dvanáctihlavém poli chybí ze špičky jen jarní klasická vítězka Partyday. Diváci se ale v neděli mohou těšit na utkání druhé z derby Krasavy, stříbrné z Jarní ceny klisen a čtvrté z derby Sedmikrasky a vítězky Ceny Arvy Florentiny s vycházející hvězdou Diredawou, se kterou se zatím v dostihu nepotkaly. Svěřenkyně Allana Petrlíka vyhrála tři dostihy za sebou, ale až v tom posledním se utkala s klisnami v jedničkové společnosti.

Z Německa přijede svěřenkyně trenéra Gröschela Elbflorenz (Chams Elyssees). Klisna letos běhala čtyřikrát a jejím nejlepším výsledkem je druhé místo z dostihu kat. D na 2200 metrů a páté místo z Preis der Provinzial Lebensversicherung Hannover, 6 délek za vítězkou. I tento dostih byl na 2200 metrů. Slovenský turf bude reprezentovat mj. druhá z Ceny Arvy Saintnixa trenéra Stančíka. (mze)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking