Koplik ZdenoSvěřencům trenéra Koplíka se v Bratislavě na velkých mítincích daří. Stejně jako na Turf-Gala, tak i o derby-dnu se všichni umístili na tabuli. Největší radost udělala tříletá klisna stáje Lokotrans Slovakia CZ Efily, která po červnovém triumfu v Ceně Ministerstva podohospodarstva a vidieka SR opět nedala elitě sprinterů šanci a zvítězila v Cene Mysa. Tuzemská sprinterská špička je tak bohatší o nové jméno a souboj Efily v září s hřebci a valachy na Evropském poháru žokejů bude určitě velmi zajímavý...


Efily navázala na své vítězství z Turf-Gala a ukázala tak, že v ní může mít etablovaná tuzemská sprinterská špička vážného soupeře…
Tohle vítězství Efily bylo vzhledem ke koním, kteří tu startovali, těžší než na Turf-Gala. Efily tak potvrdila, že je to výborná sprinterka.  V cílové rovině bočila doleva, tím něco ztratila, ale Tomáš to měl pod kontrolou. Klisna má srdce, je hodná a ničím nás nezatěžuje, je s ní dobré pořízení.

Jaký bude její delší program?
Teď si trochu odpočine a v září by měla startovat ve sprinterském dostihu v Maďarsku. A pak ji budeme směřovat do dostihu na 1400 metrů na Evropském poháru žokejů. A tím pravděpodobně letošní sezónu skončí.

Eura v Bratislavě také vydělali Ideal Aproach s Contributorem, kteří obsadili třetí a čtvrté místo v Bratislavské míli. Tady je určitě také spokojenost...
Ano, spokojený  jsem, porazili téměř kompletní českou špišku na této trati.  A umístit se v takové konkurenci, to musí být velká spokojenost. Navíc Contributorovi zdejší dráha tolik nevyhovuje. Potřebuje delší rovinu. Tady se musí na něj tlačit od začátku, nemůže cválat v klidu, proto ho teď budeme směřovat do Prahy na Evropský pohár žokejů a také do Francie.

Efily CenaMyse
Efily s ž. Tomášem Lukáškem podruhé zvítězila ve velkém sprintérském dostihu v Bratislavě

A co čeká ještě letos Ideal Approche?
Měl by také startovat ve Francii a v Praze stejně jako Efily v dostihu na 1400 metrů při poháru žokejů.

Všimla jsem si, že jste přišli o Passeporta, který byl prodán po druhém místu v prodejním dostihu v Saint-Cloud. Nemrzí vás to?
Šli jsme do toho dostihu s tím, že se to může stát, že bude prodaný. A Passeport zaběhl velmi dobře, byl o něho zájem. Splnil naše očekávání a klasické ambice, škoda jen, že z Velké jarní ceny přišel zagalupovaný, mohl zřejmě tehdy vyhrát. Majitel pan Slovák na něm byl v plusu. Teď hledáme pro něho nového koně.

Co vás teď v nejbližší době čeká a jak jste vůbec spokojený s první půlkou sezóny?
V neděli budeme mít koně na dvou místech – ve francouzském Aurillacu by měli startovat dva koně a v Karlových Varech Jarahi a dvouletý Christok  A v pondělí s dalšími koňmi cestujeme do Vichy. Jinak jsem se sezónou spokojený. Naši koně vydělali v Česku, na Slovensku a ve Francii dva milion korun včetně premií. A přicházejí k nám noví koně a majitelé. (mze)

Fotografie: Zenon Kisza, další jeho snímky nejen ze slovenského derby-mítinku si můžete prohlédnout zde

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking