Oaks 2013 czHipodrom Most se intenzivně připravuje na vrchol své sezóny, kterým bude sobotní mítink gradující čtvrtým klasickým dostihem sezóny, 69. Oaks - Cenou společnosti Severní energetická. Během slavnostního odpoledne se uskuteční i tradiční Severočeská cena Hitrádia FM a také znovu po dvou letech, jediná zdejší jedničková steeplechase, Velká mostecká steeplechase - Cena společnosti Paramo. Na startu 440.000 Kč dotovaného Oaks, kterého se odehraje na severočeském závodišti již pošestnácté, je 14 špičkových klisen. Tady jsou jejich vizitky... 


BASIC BARA (IRE), 3letá hnědka stáje Syndikát V3J, trenér Ing. Václav Luka ml., ž. Petr Foret
Dosavadní kariéra: 6 startů, 1 vítězství, 4 umístění, 64.600 Kč
Basic Bara byla do klasického dostihu dohlášena. Loni debutovala na podzim a dvakrát se umístila. Letos začala sezónu na první pohled nenápadným pátým místem v dostihu třetí kategorie v Praze, kde se ale sešla výborná konkurence. Na prvních třech místech totiž skončily Navika, Mary Yeats a klasická vítězka v Rakousku Patrola. V Jarní ceně klisen pak obsadila Basic Bara nadějné šesté místo. Poté doběhla čtvrtá v menším dostihu na zdejší dráze a v rámci derby-dne si připsala své první životní vítězství - v Ceně EBF.

BAZALKA (IRE), 3letá bělka stáje Englicovi a Kulhánkovi, trenér Tomáš Váňa, ž. Tomáš Lukášek
Dosavadní kariéra: 4 startů, 1 vítězství, 1 umístění, 39.000 Kč
Bělka jako dvouletá nestartovala a její první start letos v dubnu skončil mimo dotovaná místa. O měsíc později na mostecké dráze ale již doběhla Bazalka třetí a o další dva týdny později si prvenství již nenechala vzít. Při svém prvním výletu mezi výkvět tříletých klisen – v Ceně Wago - doběhla kousek za středem pole, tedy devátá.

BLACK STARTLIGHT (GB), 3letá tmavá hnědka stáje Jamax, trenérka Miroslava Maršíčková, Pavlína Filipová
Dosavadní kariéra: 2 startů, 0 vítězství, 1 umístění, 6.000 Kč
Na mosteckém hipodromu trénovaná klisna má zatím krátkou kariéru čítající pouhé dva absolvované dostihy. Při svém dubnovém debutu se sice neumístila, ale mile překvapila pátým místem deset délek za vítěznou Francií, v předzkoušce Oaks, Ceně Wago.

DALLY HIT (IRE), 3letá hnědka stáje HIT LOT Pejšková, trenérka Ing. Ivana Pejšková, ž. Martina Havelková
Dosavadní kariéra: 7 startů, 1 vítězství, 4 umístění, 50.200 Kč
Dally Hit loni startovala třikrát a při svém posledním vystoupení zaujala druhým místem na severočeském hipodromu za vítěznou Mary Yeats. Za Dally Hit se tehdy srovnali pozdější účastníci klasických nebo jiných velkých dostihů – Silk, Aldan River a Soldier of Future. Letošní sezónu začala klisna umístěním a vítězstvím ve čtvrté kategorii. Poté ji ale realizační tým naordinoval dva starty v první kategorii, které zvládla velmi dobře. Mezi hřebci v Memoriálu Dr. Frankenbergera doběhla pátá a o jedno místo blíže k vítězi se posunula v Ceně Wago.

GLOSA (GER), 3letá tmavá hnědka GM Electronic, trenér Ing. Václav Luka ml., ž. Václav Janáček
Dosavadní kariéra: 1 startů, 0 vítězství, 1 umístění, 9.000 Kč
Mnohonásobný, nejen český, šampion Václav Janáček povede na startu nejméně zkušenou klisnu v poli. Polosestra úspěšných Glorious Eagle a Gloriosa Glosa debutovala třetím místem v trojkové Ceně EBF před čtyřmi týdny, kde o 2 délky zaostala za vítěznou Basic Barou.

LUŽNICE (IRE), 3letá hnědka stáje Strojírna Litvínov, trenér Michal Tajmr, ž. Jan Verner
Dosavadní kariéra: 7 startů, 2 vítězství, 4 umístění, 201.500 Kč
Lužnice strávila dvouletou kariéru v tréninkovém středisku v Němčicích a dokázala se vypracovat mezi špičkové dvouleté koně. Po menším vítězství v Bratislavě koncem července a následně ve dvojkové karlovarské Ceně Masise uspěla i ve svém prvním jedničkovém dostihu. Ve Svatováclavské ceně Zimní královny tehdy doběhla druhá za Miss Kruk. Po sezóně klisna změnila majitele a trenéra, a přestože se musela vypořádávat se zdravotní problémy, vysokou výkonnost si stále drží. Bez přípravného startu totiž doběhla třetí v Jarní ceně klisen a o dva měsíce později ji v Letní ceně klisen dokázala porazit jen výborná pětiletá Iceni Girl.

MARY YEATS (IRE), 3letá hnědka stáje Stanislav Chudáček, trenérka Helena Vocásková, ž. Jan Rája
Dosavadní kariéra: 8 startů, 1 vítězství, 5 umístění, 96.120 Kč
Hnědka loni byla ve stínu známějších dvouletých klisen z tréninkového střediska rodiny Vocáskových, ale i tak dokázala potěšit svého majitele třemi umístěními a velmi snadnou výhrou na mostecké dráze při svém posledním startu v sezóně 2013. Do letošní sezóny vstoupila Mary Yeats těsnou prohrou s Navikou v dostihu třetí kategorie. V Jarní ceně klisen doběhla ve středu pole. Poté ještě obsadila pěkné druhé místo v Bratislavě, ale nyní se vrací na dráhu po dvouměsíční přestávce.

MISS KRUK (GER), 3letá hnědka stáje Valentin Bukhtoyarov, trenér Arslangirej Šavujev, ž. Bauyrzhan Murzabayev
Dosavadní kariéra: 5 startů, 1 vítězství, 2 umístění, 115.300 Kč
Miss Kruk začala svou kariéru nenápadným třetím místem ve trojkovém dostihu v Karlových Varech, ale o pět týdnů později již na stejné dráze bodovala ve Svatováclavské zimní královně, kde za sebou nechala Lužnici a spol. Letošní klisniny výsledky jsou ale za očekáváním  - v Memoriálu R. Deyla doběhla osmá a v Jarní ceně klisen až jedenáctá. Zdá se ale, že by se klisně mohlo více dařit na delších tratích. V Letní ceně klisen, kde startovaly i výborné starší klisny, totiž doběhla čtvrtá.

MONEY FOR DANNY (IRE), 3letá hnědka stáje Avarrio Praha, trenér Karel Germič, ž.  Jiří Chaloupka
Dosavadní kariéra: 7 startů, 0 vítězství, 5 umístění, 63.600 Kč
Money for Danny jako dvouletou trénoval Zdeno Koplík a klisna doběhla vždy na místě. Po dvou druhých místech na podzim v Chuchli ještě startovala ve druhé polovině listopadu v Drážďanech v dostihu na 1900 metrů, kde skončila pátá. Do letošní sezóny vstoupila třetím místem v předzkoušce Jarní ceny klisen Memoriálu R. Deyla, ale v samotné Jarní ceně klisen doběhla Money For Danny devátá. Poté se stěhovala do Lysé k trenéru Germičovi, a první start pod jeho vedením proměnila v osmé místo ve slovenské Jarní ceně klisen. Ve vytrvalecké Ceně Wago klisna potvrdila příslušnost ke špičce tříletých klisen, když na třetím místě ztrácela na vítěznou Francii tři a půl délky.

NAVIKA (FR), 3letá ryzka stáje DS Pegas, trenér Greg Wroblewski, ž. Radek Koplík
Dosavadní kariéra: 5 startů, 2 vítězství, 0 umístění, 72.000 Kč
Ryzka přezimovala jako vítězka svého jediného dvouletého startu a svůj realizační tým dokázala potěšit hned vítězstvím při první startu v tříleté sezóně v dostihu třetí kategorie. Je známou skutečností, že je velmi náladová, a když se jí nechce utíkat, je s ní velmi těžké pořízení. Takhle letos bohužel potrápila svůj realizační tým v Jarní ceně klisen, Velké červnové ceně i Českém derby, kde doběhla úplně poslední.

OUR DUCHESS (IRE), 3letá hnědka stáje Meridian, trenér František Holčák, ž. Zdenko Šmida
Dosavadní kariéra: 7 startů, 1 vítězství, 3 umístění, 172.696 Kč
Our Duchess byla jako dvouletá v tréninku Richarda Hannona, pod jehož vedením absolvovala v období srpen až září tři starty.  Poslední dostih z nich, na závodišti v Lingfieldu, o krátkou hlavu vyhrála. Poté ji zakoupila stáj Meridian a v trenérské péči Františka Holčáka klisna doběhla nedaleko za vítěznou Dianou Rosensturm v Cene trojročných kobýl. V Jarní ceně klisen sice Dianu již porazila, ale skončila celkově devátá. Poté následovalo druhé místo za další Češkou Patrolou v rakouských 1000 Guineas. Zatím posledním startem ryzky byla Cena Arvy, kde uzavřela výsledkovou listinu.

RENESSIE, 3letá hnědka stáje MPL Racing, trenér Jozef Piruch, ž. Jaromír Šafář
Dosavadní kariéra: 6 startů, 0 vítězství, 4 umístění, 54.605 Kč
Sestra skvělého Renny Storma upoutala jako dvouletá především druhým místem ve slovenské Ceně zimní královny, kde doběhla druhá za Sázavou. Letošní vstup do sezóny znamenal pro klisnu čtvrté místo v bratislavském Memoriálu Josefa Brečku, tedy předzkoušce Jarní ceny klisen. Tu nakonec absolvovala ale v Praze, kde doběhla na desátém místě. Poté se vrátila na dvojkovou bratislavskou scénu pátým místem a v Ceně Wago doběhla šestá, půl délky od pátého místa.

SAXANA (FR), 3letá hnědka stáje 3 hearts, trenér Jaromír Hrudka, ž. Milan Zatloukal
Dosavadní kariéra: 6 startů, 0 vítězství, 4 umístění, 34.800 Kč
Saxana je v nejvyšší společnosti nováčkem. Jako dvouletá se ze tří startů jednou umístila. Startovala také v pardubické Ceně nadějí, kde doběhla devátá. Letos se již třikrát objevila na placeném místě, ale v dostizích čtvrté a třetí kategorie. Koncem května na zdejší dráze podlehla jen Bazalce, ale porazila mj. Basic Baru.

SKY ARROW (FR), 3letá hnědka stáje Lokotrans, trenér Eduard Kotáb, Michal Mach
Dosavadní kariéra: 7 startů, 1 vítězství, 2 umístění, 59.000 Kč
Francouzská rodačka zaujala loni ve svém druhém životním startu, kde na mostecké dráze dominovala o 5 délek. Poté se jí nedařilo v dostihu BBAG v Baden-Badenu, ale v slovenské Velké ceně BBAG Baden-Baden obsadila solidní páté místo. Vítězkou této zkoušky se stala Najinska a třetí tehdy byl Buonarroti. Letos se Sky Arrow zatím nedokázala umístit ani v jednom ze tří startů – Memoriálu R. Deyla, Jarní ceně klisen a ani dvojkovém handicapu koncem května na zdejší dráze. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking