mimon dostihyNa mimoňském závodišti, na kterém se poslední dostihy konaly v roce 2011, se možná v příštím roce bude opět budou pořádat dostihy. Uvedl to alespoň v rozhovoru pro Mimoňský zpravodaj zástupce nového vlastníka mimoňského hřebčína, k němuž náleží i objekt závodiště, pan Miloslav Vrlíček.


"Ano, příští rok budou opět dostihy," uvedl Vrlíček v rozhovoru pro zmíněný zpravodaj. "Měly by se konat u příležitosti 50 let hřebčína a plánujeme je na 27. a 28. června 2015."

Pokud se tak stane, došlo by k obnovení tradice mimoňských dostihů, sahající až do roku 1965. Tehdy se 25. června konaly v Mimoni dostihy poprvé a s přerušením v letech 1996 - 2002 se pak konaly až do roku 2011, dokonce za přítomnosti prezidenta republiky Václava Klause. V roce 2012 se dostihy poté, co zloději rozkradli podstatnou část tribuny, z níž odnesli cca 1,5 tuny oceli a zbývající část značně poškodili, dostihy nekonaly a nekonaly se ani loni, kdy dr. Zbyněk Pulec, který tradici dostihů v Mimoni po koupi hřebčína obnovil, nabídl hřebčín včetně závodiště k prodeji. K prodeji došlo v květnu letošního roku (viz starší článek). Ač nový majitel nehodlá obnovit chov anglického plnkrevníka a pro areál hřebčína plánuje širší využití (více viz zmíněný článek z Mimoňského zpravodaje), dostihy by se podle jeho plánu měly do Mimoně vrátit.

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking