V sobotu proběhlo v sídle Dostihového spolku a.s. na pardubickém závodišti valné shromáždění České asociace steeplechase. To vedle volby, při které pozici předsedy ČASCH obhájil Josef Váňa st., též přineslo prezentaci plánů Dostihového spolku na letošní sezónu. Hlavní novinkou je návrat rovinových dostihů do Pardubic, které budou součástí pátečních mítinků.

 
"Před čtyři kvalifikační soboty na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou přidává páteční mítinky s rovinovými dostihy a proutkami. U některých dostihů uvažuje Dostihový spolek také o snížení startovného. To vše má jediný cíl – umožnit více koním běhat odpovídající dostihy a současně si na Pardubickém závodišti vychovávat novou generaci třeba i pro Velkou pardubickou, " uvedl Dostihový spolek v tiskové zprávě.

Jednání ČASCH se zúčastnil i nový prezident Jockey Clubu Josef Bečvář. "Zaznělo tu, že jsme první pořadatel dostihů, který se současnou situací českého turfu začal v takovém rozsahu zabývat. Jsem rád, že se valné hromady účastnil i nový prezident Jockey Clubu ing. Josef Bečvář, protože překážkový sport nutně potřebuje řešit především ekonomiku,“ shrnul jednání valného shromáždění asociace z pohledu pardubického pořadatele dostihů Jiří Janda, mimo jiné správce dostihové dráhy v Pardubicích.

zdroj: tisková zpráva Dostihového spolku a.s.
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net