bugabooSedm dostihů, z toho 6 jedničkových, v nichž bylo dohromady rozděleno 2,09 miliónu korun - to byl dnešní rámcový program v Pardubicích. Po deštích těžší půda se nepodepsala na tempech dostihů, ač mají tyto dostihy trochu smůlu v tom, že zůstávají ve stínu Velké pardubické, letos nabídly pěkný zážitek.


Zatímco zpravodajství ze včerejšího mítinku jsme zakončili smutnou bilancí českého chovu, jehož zástupci, ač získali druhá místa v obou vrcholech, nevyhráli žádný dostih, nedělní mítink začal pro české odchovance výrazně lépe. V Ceně firmy Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s. - Ceně Jana Kašpara (stcc, NL, 5, 4400 m, 200.000 Kč) pro pětileté koně se sešli dva účastníci předloňského derby - Vajgaros (Rosensturm) a Buonarroti (New Approach). Ti spolu svedli boj o vítězství, z něhož vyšel o délku lépe v dostihu aktivní VAJGAROS (Rosensturm - Vajgara, House Rules), poprvé běhající v barvách DS RE&LA Frančák SK s Jaroslavem Brečkou, svým trenérem v sedle.

Cenu Pivovarů Staropramen - Cenu Laty Brandisové (stcc, NL, 4+ kl., 4200 m, 200.000 Kč) odvodila ve svižném tempu Valencia Sky (Scyris), ale krátce před příchodem na trávu převzala vedení po škrtu Nostalgie v roli favoritky odskakující BUGABOO (Magnus - Britain, Regulus) stáje Pálenice Pavlovice trenérky Lempochnerové a lehce vyhrála o 6 délek před další dcerou bývalého šampióna proutěnkářů Magnuse (Jape) Rain Magna.  

Blízko k vítězství měl i favorizovaný Jesmoon (Moonjaz - Jeslady, Shalford), který se po startu Ceny portálu Kudy z nudy - Ceně ČASCH (stcc NL, 4, 4200 m, 200.000 Kč) chopil vedení, v průběhu dostihu si vytvořil několikadélkový náskok, ale při příchodu do cílové rovinky se k němu posunul v krosu debutující NAPASTNIK (Tempelwächter) z DS Pegas, v cílové rovince pod Janem Faltejskem zaútočil a nakonec v předchozích třech startech neporaženého Jesmoona o půl délky zdolal.   

Novinkou v nedělním programu byl trojkový handicap Cena podporovaná firmou Elton hodinářská, a.s. a Prim Manufacture 1949 (stcc hdcp III.k., 4700 m, 90.000 Kč) do kterého, navzdory nejvyšší váze v poli 70,5 kg, nastupoval jako favorit šestiletý MIRAX (In Camera - Monteka, Secret 'n Classy) stáje Racing Photo. Jaroslav Myška se s ním hned po startu dostal do čela, celý dostih odvodil a cíle dosáhl, slovy cílových rozhodčích, velmi lehce s náskokem "daleko".

Jen 5 koní z dvanáctičlenného startovního pole Ceny hejtmana Pardubického kraje - Ceny Vltavy (stcc NL, 5+, 4500 m, 400.000 Kč) dokončilo cíl. Nejprve vedoucí Quatiki "štycl" před Irskou lavicí a dostih pro něj skončil, krátce na to pád Usockena na Francouzském skoku zapříčinil hromadný pád dalších 4 koní. Poté se čela chopil Krocoleon, těsně sledovaný Marmitonem. Tito dva zavedli pole do cílové rovinky, ale tam se mezi nimi protáhl NO TIME TO LOSE (Authorized) z DS Paragan, na pobídku Jana Kratochvíla živě reagoval, a cílové rovince si na soupeře vytvořil náskok více jak 20 délek. Druhý skončil Marmiton a třetí Krocoleon, dostih dokončili i Salam a Jam Taki.

Druhý nejdelší a nejlépe dotovaný dostih dne - Cena společnosti VCES a.s. - Cena Labe (stch L, 6+, 5200 m, 700.000 Kč) se, vzhledem k 5200 metrů dlouhé distanci, odehrál ve volnějším tempu než předchozí dostihy a svědčilo to i účastníkům, neboť s výjimkou zadrženého Dalmacia všichni dorazili do cíle. V cílové rovince svedli pěkný souboj favorizovaná Arcione (Librettist) a wroclavská hvězda DELIGHT MY FIRE (Way of Light), která, vedená švédským žokejem Niklasem Lovénem, favoritku o krk porazila. Třetí doběhl Rabbit Hawk Wing, který však už ztrácel 8 délek, čtvrtý Wild Danger.

Tečku za rámcovými dostihy udělal "krosový sprint" Poplerův memoriál skupiny Profireal Group (sscc NL, 3300 m, 300.000 Kč) a v něm další úspěch koně domácího chovatele K. Liptáka, v Irsku narozeného sedmileté valacha TARANTA (Bachelor Duke - Thea Girl, Barathea) stáje Nýznerov, v jehož sedle byl žk. Pavel Složil mladší. (miv)   

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking