myska pardubiceCelkem 2,01 miliónu korun bylo připraveno pro účastníky sedmi rámcových dostihů nedělního mítinku při Velké pardubické na pardubickém závodišti. Největší část z nich získala trenérsko-majitelská dvojice manželů Myškových, kteří připravili a Jaroslav Myška výtečně odjezdil vítěze obou nejlépe dotovaných dostihů - Ceny Labe i Ceny Vltavy. 


Navzdory dotaci 700 tisíc korun odskočilo do druhého nejlépe dotovaného překážkového dostihu sezóny a vrcholu rámcového programu Ceny společnosti VCES a.s. - Ceny Labe (L, 6+, 5200 m) jen 5 koní, ale navzdory nepočetnému poli připravili jehpo účastníci dvákům skvělý zážitek. Jako desetinový favorit odstartoval Lombargini (Enjoy Plan), ale čáru přes rozpočet mu udělal Jaroslav Myška s LODGIANEM WHISTLE (Silver Whistle - Lodgia, Grand Lodge), odchovanec majitele stáje Jeso Ladislava Jezdinského. Šestiletý valach, který první polovinu sezóny vynechal a jediný letošní start absolvoval v srpnu v Ceně Peruána (skončil čtvrtý), se hned po startu ujal vedení, zpočátku ve velmi živém tempu, po pár skocích už v rozumném. Tak rozumném, že v něm, s výjimkou krátkého okamžiku po hadím příkopu, vydržel bez přerušení až do cíle. Pět délek za ním přišel druhý Lombargini, který trochu ztratil na Irské lavici, třetí místo patřilo Sottoventovi (Fastnet Rock). Čtvrté místo, ale už daleko za třetím, získal Taras (Montbard), který velkou část dostihu tlačil na vedoucího Lodgiana Whistle.   

cena labe 19

Úvod mítinku se nejlépe povedl stáji Lokotrans a trenéru Urbánkovi, kteří získali první a třetí dostih programu. Zatímco však MR SPEX (Tai Chi) s ž. Glassonburym patřil v úvodní Ceně pivovarů Staropramen - Memoriálu Jana Kašpara (stch cc II.k., 4400m, 120.000 Kč) patřil k favoritům, čtyřletý SHENT (No Risk At All) odskakoval do Ceny ČASCH - Ceně Kudy z nudy (NL, 4200 m, 200.000 Kč) jako největší outsider v kurzu 35:1. Svůj první kros pardubický kros, který rychle rozjela později zadržená Sochi, ale zvládl na výbornou. Cestu k triumfu mu však usnadnila kolize šancové Cosmic Magic (Kamsin) s Ronaldo Kingem v oblouku před cílovou rovinou, která pak dokázala již jen snížit Shentův náskok na 1 1/4 délky. Třetí doběhl favorizovaný Kominik (Big Bad Bod). V sedle vítěze byl Michal Kubík.

Druhým dostihem nedělního programu byla klisnám vyhražená Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. - Cena Laty Brandisové (NL, 4+ kl., 4200 m, 200.000 Kč), kterou téměř start-cíl stylem získala osmiletá tmavá hěndka stáje Jasna SILK (Hernando) s žokejem Janem Kratochvílem, který zvítězila poprvé od předloňského pardubického triumfu v krosu III. kategorie. Za svěřenkyní Josefa Váni obsadila druhé místo Dajuka (Jukebox Jury) a třetí Alegoria (Pop Rock). Favorizovaná Sinndarka v závěru odpadla a skončila poslední.

Sobota patřila stáji Dr. Charváta a trenéru Pavlu Tůmovi, kteří se jednou dočkali i v neděli, v handicapové Ceně společnosti Paragan s.r.o. (III.k., 4600 m, 90.000 Kč), kterou lehce o 6 délek před Sixtyseven (Rainbows for Life) vyhrál SAINT JOSEPH (Kheleyf) s Janem Faltejskem.  

Nejlépe obsazeným rámcovým dostihem byla Cena Vltavy - Cena hejtmana Pardubického kraje (NL, 5+, 4500 m, 400.000 Kč), v níž mezi 11 startujícími potvrdil svůj mimořádný talent pětiletý EVŽEN (So You Think). Valach ze stáje Englicovi a Kulhánkovi, kterého Tomáš Janda před 4 lety koupil v Newmarketu na Book 3 říjnové dražby ročků za 5.000 gns, vyhrál 5 z posledních 6 startů a dnes svou bilanci ještě vylepšil. Pošetřený hnědák se držel na druhém místě, po vodě převzal vedení a do cíle přišel o tři délky dříve než finišem druhé místo získavší Casper (Martaline), třetí skončil Direct Lagrange (Anzillero) a čtvrtý Aeneas (Galileo). V dostihu, který nedokončilo 5 z 11 startujících koní, uspěl žokej Myška již počtvrté.      

cena vltavy 19 2

Závěrečným dostihem rámcového programu byl Poplerův memoriál skupiny Profireal Group (NL, 3300 m, 300.000 Kč), který přilákal jen 5 zájemců, z nichž 4 startovali již v loňském ročníku. A stejně jako loni se i letos v ostře rozjetém dostihu prosadil osmiletý TIARA MAN (Muhtathir) stáje Antique art UH s ž. Sertashem Ferhanovem, který o 3 délky zdolal loni třetího Chrystal Cross (Crossharbour), jež letos překonal svého loňského přemožitele Medica (Camill). (miv)

  
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net