synthDostihové závodiště „Synthesia Park“ chystá v letošní sezoně novinku, která rozšíří nabídku závodů. Na své si přijdou nejen návštěvníci, ale také majitelé a trenéři koní. Překážkáři totiž dostávají možnost startovat v novém typu dostihů. 

Projekt nových dostihů je určen především pro mladé a začínající překážkové koně. Pro tříleté a starší nezvítězivší nebo nestartovavší koně budou v sezoně 2013 vypsány rovinové dostihy typu „BUMPER“ s distancí 2400 metrů a delší. Koně se mohou tohoto dostihu účastnit pouze čtyřikrát v dostihové sezóně, poté musí přejít na proutěné překážky nebo steeplechase. Návrat do běžných rovinových dostihů je možný až po uplynutí další dostihové sezóny, tedy po 2 letech. „Tyto dostihy se běhají v Anglii nebo ve Francii. Laicky řečeno jde o to, že majitelé a trenéři mohou pozdní vytrvalce zatěžovat pozvolna a připravit je postupně na delší tratě překážkových dostihů. Bumpery budou startovány gumou, bez startovacích boxů, takže budoucí steepleři nebudou vystavováni stresu právě z těchto boxů. Za tímto účelem nám byla udělena výjimka Jockey Clubem ČR,“ přiblížil projekt ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Novinka v českém turfu je prozatím plánována na dva páteční termíny. A to vždy před sobotní kvalifikací na 123. ročník Velké pardubické s Českou pojišťovnou, tedy 24. května a 21. června. Tento model je zatím zkušební, v druhé polovině dostihové sezóny může dojít k jeho úpravám.

Tisková zpráva Synthesia Parku    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking