KristynaComeback Kristýny Bezděkové do dostihového sedla po téměř třičtvrtě roce v neděli v Pise dopadl na výbornou, v dostihu na 1500 metrů v sedle dva roky nevítězné pětileté klisny Cerchiaia (Lend a Hend) trenérky Elisy Castelli totiž zvítězila.

Při této příležitosti jsme se jezdkyně zeptali, co ji vedlo k rozhodnutí obnovit si jezdeckou licenci v Itálii a jak to vypadá s jejím možným návratem do Česka, o kterém jsme psali v lednu.


Kristýno, co vás vedlo k tomu, že jste si jezdeckou licenci obnovila? A jak vlastně došlo k vašemu angažmá v sedle Cerchiaie v Pise?

Váhala jsem, jestli si mám obnovit italskou nebo českou licenci. Každým rokem na začátku sezóny Italové vypisují jeden dostih určený pouze pro ženy. Žen jezdících v Itálii je ale málo, proto ho vypisují pro amatérky a profesionální jezdkyně, aby byla dostatečná účast. Na přihláškách jsem si všimla, že je tam napsána klisna, kterou jsem jezdila jako tříletou a která mi pomohla ke třem vítězstvím a pár umístěním. Klisna pak pokračovala ve své diskrétní kariéře. Zeptala jsem se trenérky, jestli ji dá na startku a ona mi řekla, že klisna má zdravotní problémy, že krvácí. A proto poslední dobou běhá pomalu.

I po této informaci jste ještě stála o angažmá?
Byla jsem si jistá, že nemůže prohrát, když budu mít čistý průběh a podaří se mi ji dovést v rukách 400 metrů před cíl a pak uplatní rychlý závěr. A ono to vyšlo podle plánu, na barieře jsem nasbírala metry na soupeře a ti už se ke mě nepřiblížili. 

Máte vyhlídky na nějaké další starty v Itálii?
Určitě nějaké šance mi dají, jako předešlé roky, a já nebudu proti…

A jak to vypadá s vaším možným návratem do Česka? V lednu jste říkala, že kvůli špatné situaci v dostihovém sportu v Itálii zvažujete i trvalý návrat…
Do Čech se chystám zatím jen na dostihy, když mi někdo dá šanci a pak se rozhodnu, jestli se vrátím na trvalo nebo ne. Jak jsem říkala před časem, je to pro mě zatím těžké rozhodnutí, ale čas vyřeší všechny otázky. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking