DelightMyFire fotoPavelBalekŠestiletá hnědka Delight My Fire míří do Cheltenhamu. Účasti české reprezentantky na prestižním dostihovém mítinku napomohl i Dostihový spolek, kterému se podařilo s cheltenhamským pořadatelem vyjednat výhodnější podmínky pro její start.

Klisnu při cestě na britské ostrovy doprovodí další ze svěřenců trenéra Radima Bodláka Taurito švédského majitele.

Podle majitelky velmi úspěšné klisny Delight My Fire Jany Preclíkové se nápad vycestovat do Cheltenhamu narodil po rozhovoru trenéra Radima Bodláka pro média. V rozhovoru totiž padla i možnost zahraničních startů. „Našemu konečnému rozhodnutí zkusit start v Cheltenhamu přispěl i fakt, že nám hodně pomohl Dostihový spolek a jeho ředitel Martin Korba. Vyjednal pro nás výborné podmínky a pomáhá nám s celou realizací,“ říká Jana Preclíková. Dostihovému spolku se podařilo vyjednat finanční podporu na cestovní náklady pro koně, ale třeba i ustájení zdarma. „Bude to pro nás velká zkušenost. Dříve už čeští zástupci v Anglii startovali a nevedli si špatně. Chceme se s Deli také dobře předvést a třeba i otevřít cestu dalším českým koním,“ dodává majitelka. V sedle klisny budu opět žokej Niklas Lovén, který už majitelku Janu Preclíkovou přesvědčil, že jsou s klisnou dobrý tým. „Jako majitelka mám samozřejmě obavy, jako před každým jejím dostihem. Ale ona je velká bojovnice a určitě to nevzdá.

Deligt My Fire bude v Anglii už za týden a bude se na dostih připravovat. Pár dnů po ní se na cestu vydá i Jana Preclíková s vnučkou. „Odlétáme ve středu před dostihem. Bude to pro nás velký zážitek. Byli jsme s koňmi ve Wroclawi, v Meranu i v Malmo, ale anglický dostihový sport, to je něco jiného,“ těší se Jana Preclíková.

Napětí a atmosféra očekávání panuje i v Dostihovém spolku. „Podobně jako paní majitelka chápeme i my start Deligt My Fire v Cheltenhamu jako příležitost předvést tam český dostihový sport v dobrém světle a třeba i tím naopak nalákat zahraniční konkurenci k nám. Budeme celému realizačnímu týmu držet palce, aby vše vyšlo jak má,“ říká místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku Martin Korba a nevylučuje, že někdy v budoucnu bude připraven pomoci i dalším českým reprezentantům v rámci Crystal Cupu.

Delight My Fire letos startovala šestkrát, z toho třikrát zvítězila, dvakrát byla druhá a jednou šestá. V pěti případech měla v sedle právě Niklase Lovéna. Podobnou bilanci měla i v roce 2015, kdy z šesti startů také tři proměnila ve vítězství.  

Dostihový spolek Pardubice


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking