agrofertparkDostihy jsou zábavou pro celou rodinu. Pardubickému dostihovému závodišti však doposud scházelo komplexní zázemí pro dětské návštěvníky. Dostihový spolek a.s. ale nyní získal dotaci od Pardubického kraje a může se pustit do realizace jednoho ze svých projektů – dětského hřiště.


Dotaci Dostihový spolek a.s. získal v rámci programu podporujícího rozvoj cestovního ruchu, do kterého předložil svůj projekt dětského hřiště. To vyroste v těsném sousedství tribuny B. Mezi herními prvky nebudou chybět prolézačky či houpačky – jak jinak než v podobně koníků. „Rodiny s dětmi jsou pro nás důležitou skupinou návštěvníků a chceme pro ně vybudovat dostatečné zázemí. Již několik let máme k dispozici přebalovací pult, při dostihových dnech tu funguje dětský koutek s hlídáním dětí. Ale hřiště tu zatím nemáme,“ vysvětluje ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. Výstavba dětského hřiště bude dokončena v průběhu prázdnin. Navíc v letošní sezoně budou mít děti do 140 cm výšky opět vstupné zdarma. „Dětské hřiště je ale jen prvním krokem. Chceme i do budoucna zázemí pro rodiny rozšiřovat a tak máme v plánu několik dalších projektů. V současné době je rozpracováváme a jednáme o nich s partnery,“ dodává Skalický.

Dostihový spolek a.s. svou pozornost ale nevěnuje jen dětskému hřišti. Před sezonou se kromě běžné údržby pustí do menších oprav tribun a dalšího vybavení. Pokračovat bude také s budováním závlah, kam by letos měla směřovat dotace ve výši přibližně 1,5 milionu korun.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net