IMG 4466 bordÚvodní cross country Koroka (stch cc, I.k., 4500 m, 130.000 Kč) byla vrcholem prvního pardubického mítinku letošní sezóny. V ní se díky skvělému finiši v cílové rovince prosadil osmiletý valach stáje Lokotrans Borderland (Fasliyev) s Markem Stromským, čtvrtý z loňské Ceny Labe, který o 1 1/4 délky zdolal v průběhu dostihu aktivního šestiletého Tudula (Jape), třetí doběhla Sisi Merble (Dark Marble). Loňský vítěz, favorizovaný Zarif, skončil šestý.


Vedle hlavního se dnes v Pardubicích odběhlo ještě dalších 8 překážkových dostihů včetně dvojice úvodních proutěnek. První, Cena společnosti Alfredo catering (p.p., IV.k., 2900 m, 50.000 Kč), byla též překážkovou premiérou loňského vítěze Českého derby Mister Aviation (Montjeu). Nedopadla nijak skvěle, Mister Aviation skončil předposlední, daleko za nejbližším soupeřem. Vítězství si odnesl jiný, taktéž na překážkách debutující účastník loňského derby Barateus (Barathea) Stanislava Chudáčka, v jehož sedle byl Josef Bartoš.

Druhé proutěnky, Cena firmy Petr Novotný - Výroba a prodej originálního Pardubického perníku (IV.k., 3200 m, 50.000 Kč) pro mladé jezdce skončil pro změnu triumfem předloňského účastníka Českého derby Atacka (Mamool), nyní hájícího barvy stáje Red Rebels a připravovaného Františkem Holčákem. Vedle Mister Aviation se v Pardubicích ukázal i vítěz derby z roku 2009 Age of Jape (Jape), který v Ceně rodu Pernštejnů (stch c.c., III.k., 4000 m, 80.000 Kč) nestačil na nedávno v Nancy nepříliš úspěšného Lávru (Magnus) ze stáje Lucie Vránové, vítězi však dával plných 7 kilogramů.

Dnešní pardubický mítink byl vůbec plný bývalých účastníků klasických dostihů a zejména Českého derby, kterých jste mohli v dnešních dostizích napočítat celkem 10, po třech z posledních dvou ročníků. Zdá se, že nejvýznamnějším "bumperem" českého dostihového kalendáře je naše modrá stuha!      

IMG 4367 bord        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net