ZarifLetošní sezóna v Pardubicích odstartuje zítra početně i kvalitně obsazenými dostihy. V tradiční Úvodní cross country Koroka nechybí obhájce loňského vítězství Zarif s Josefem Váňou ml. A svůj překážkový debut si odbude hned v úvodním dostihu derby-vítěz Mister Aviation.


Vrchol zítřejšího svátečního odpoledne prověří současnou formu 16 koní. Sedmiletý Zarif (Observatory) vyhrává na jaře, loni kromě tohoto dostihu ovládl o měsíc později i Cross country Železníka. Ve svých startech ve druhé části sezóny se již neumístil. Borderland (Fasliyev) naopak předváděl lepší výkony ve druhé části sezóny, kdy mj. doběhl čtvrtý v Ceně Labe.

Al Jaz (Moonjaz) loni při úvodním pardubickém mítinku snadno ovládl dostih třetí kategorie, kde za sebou mj. zanechal Bremen Plana. Pak ještě vyhrál v Pardubicích menší dostih a v závěrečné kvalifikaci na Velkou pardubickou podlehl jen Silver Regentovi. V samotné Velké měl bohužel pád. V dostihu je ale rovněž čtvrtý z Velké pardubické Kasim (Magnus), který loni "Cenu Koroka" nedokončil, zato ve druhé půlce sezóny si počínal výtečně. Dalším účastníkem Velké na startu je Tropic de Brion (Network), který loni upoutal šestým místem. Tentokrát ho povede Jan Faltejsek.

I Shaman umí vyhrávat na jaře, ale jeho největší překážkový počin, triumf v Poplerově memoriálu, přišel loni v říjnu. Bělouš zraje jako víno a určitě je vážným kandidátem na stupeň vítězů. Velmi dobrou sezónu měl loni také Puntarenas (Look Honey) rovněž připravovaný ve Velkých Karlovicích. Rok, ve kterém dvakrát vyhrál završil velmi těsným třetím místem v Ceně Vltavy.

Trenér Olehla vysílá do boje těžko čitelného Tudula (Jape). Ze tří startů loni dvakrát nedokončil dostih, ale v Bratislavě vyhrál. Kvalitním překážkářem je také slovenský host Cardam (Sleeping Car), který má na svém kontě v Pardubicích už tři vítězství včetně jedničkového dostihu a čtvrtého místa v Popleráku. V Listed několikrát umístěný Sherardo (Security Risk) se vrací na dráhu po téměř dvouleté přestávce.

Zajímavým koněm na startu je svěřenkyně Martiny Růžičkové Folie d´Ocean (Urban Ocean), která si odbude českou premiéru. Ryzka běhala od čtyř let jen překážkové dostihy a třikrát vyhrála na tratích 3600 - 4500 metrů a velmi často byla na tabuli. Trenérka z Pohoří vysílá na start také Rubína (Latén), který loni potěšil druhým místem v Ceně Labe.

Překvapit může Step Dancer (Rainbows For Life), loni třetí v Červnové cross country Válečníka. Sisi Merble (Dark Marble) má zatím jen jednu zkušenost z velkých dostihů, stejně jako Sun Belina (Belenus). Universe of Gracie (Pentire) patří k největším outsiderům dostihu, ale v loňské Ceně labe zaběhl dobře, když se o čtvrté místo podělil s Borderlandem.

Úvodní pardubické dostihové odpoledne začíná již ve 13. hodin a hned první bod programu je velmi zajímavý. V něm si totiž odbude svou překážkovou premiéru pod vedením Lukáše Matuského derby-vítěz Mister Aviation (Montjeu). (mze)

Sázkové kurzy Betino na Úvodní cross country Koroka:
3,5:1 - Zarif
5:1 - Al Jaz, Puntarenas
6:1 - Shaman, Borderland
7:1 - Tudul, Folie d´Ocean, Tropic de Brion
8:1 - Kasim, Cardam
12:1 - Rubín, Step Dancer
14:1 - Sun Belina, Sherardo
16:1 - Sisi Merble, Universe of Gracie 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking