sampioni titulekAž do posledního okamžiku závěrečného dostihového mítinku nebylo jasné, který z jezdců se stane překážkovým šampionem pardubického závodiště. Ve hře byli čtyři žokejové, horlivě se sčítala nejen první, ale i druhá a třetí umístění.

Výsledky úplně posledního dostihu dne ale rozhodly. Šampionem Pardubic se stal Jan Faltejsek. To o trenérovi bylo jasno už od dostihu druhého – zabodoval Čestmír Olehla.

O titul šampiona – jezdce se na dálku utkali žokejové Jan Faltejsek a Josef Bartoš, do hry ale mohli ještě promluvit i Jaroslav Myška či Jan Kratochvíl. Zatímco první dvojice měla vítězství sedm, druhá dvojka měla o bod méně. V posledním dostihu však nikdo z nich nezvítězil, ale Jan Faltejsek dokončil na třetím místě a rozhodl tak o svém vítězství v šampionátu. Svou roli sehrálo více druhých míst než nasbíral Josef Bartoš. Šampion byl svým vítězstvím překvapen, stejně jako šampion mezi trenéry Čestmír Olehla. Jeho svěřenci na pardubickém závodišti letos posbírali devět vítězství.

Oba si z Pardubic odvezli tak trochu netradiční ceny. Místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický jim oběma předal „koně na tyči“. Zatímco Čestmír Olehla prohlásil, že tento nový svěřenec bude mít ve stáji čestné místo, Jan Faltejsek se jej rozhodl pustit do výběhu. „Musím ho nechat trochu dospět,“ zavtipkoval. Dávku humoru oba šampioni předvedli i při čestném kolečku. A unést se nechal také moderátor Petr Městka, který tento dostih náležitě okomentoval.

sampioni
fota Šárka Votavová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net