aztek prezident detailDvěma jedničkovými dostihy dnes skončila letošní sezóna v Conseq Parku ve Velké Chuchli: Na programu byla tradiční Cena prezidenta, která se letos odběhla už po 95., a první ročník Velké národní steeplechase, nového dostihu v českém kalendáři s dotací rovného miliónu korun.


Dejme přednost tradici. 95. Moser Cena prezidenta republiky (I.k., 3200 m, 3+, 240.000  Kč) přilákala na start početné pole 14 zájemců včetně obhájce loňského vítěze Azteka, předloňského vítěze Saint Leger Always On Sunday či druhé z Oaks Amga River, která byla společně s Lorpenem jediným tříletkem na startu a nakonec odskakovala jako favoritka. Stává se bohužel tradicí, že jedničkové vytrvalecké dostihy u nás jsou více soubojem taktiky než ukázkou špičkového sportu a nevyhnula se tomu ani Cena prezidenta. Po startu se opět nikomu nechtělo do čela, ale tentokrát se Aztek nechopil tempa, ale držel se v zadní části pole a dostih odvodil Sundara, následovaný Always on Sunday. V cílové rovinky došly Sundarovy síly a rychle se propadl, zatímco zvenčí přišel nástup AZTEKA (Moonjaz) trenéra Tomáše Váni, který pod ž. Chaloupkou jistě o 1 1/2 délky zvítězil před Always On Sunday (Sunday Break) a Icarem (Halling), Amga River (Dylan Thomas) skončila čtvrtá. Aztek, odchovanec Františka Vocáska před sezónou zakoupený stájí Dr. Charváta, získal své 8 vítězství a ziskem 120 tisíc korun za vítězství se přehoupl přes hranici 1 miliónu zisku. Aztekůn partner žokej Jiří Chaloupka vyhrál dostih již pošesté.
  
aztek prezident

Premiérová 1. Agrofert Velká národní steeplechase o pohár Josefa Váni (L, 4500 m, 1,000.000 Kč), na jejímž startu stanuli 3 zahraniční účastníci včetně historicky zřejmě prvního koně ve švédském tréninku na dráze v Chuchli, se stala kořistí favorizovaného FAFINTADENIENT (Sakhee) ze Statku Chyše, v jehož sedle zaskočil za Josefa Váňu ml. Jaroslav Myška. Druhý skončil Čáriray (Ray of Light) před aktivním švédským Moss Cloud (Clodings), který se v závěru pokusil o trhák, ale hodně ztrácel bočením při skocích a Gejzirem (Generous), jež odvodil podstatnou část dostihu.
  
Fafintadenient

Dvojková Cena pánských oděvů Bandi (II., 1200 m, 3+, 90.000 Kč) skončila jistým vítězstvím pětiletého valacha stáje Herman WOBULL SE NOW (Bully Pulpit - Wotana, Areion). Odchovanec svého majitele se může pochlubit skvělou bilancí - v posledních třech startech nenašel přemožitele a celkem letos vyhrál již 5 dostihů.

Ještě lepší bilancí má chovatel společnost Acton s.r.o. majitele stáje DAR Rostislava Kopeckého s letošními dvouletky. Vyběhlo jí 7 dvouletých a 6 z nich dokázalo zvítězit (včetně neporaženého zimního favorita Lagara či dvojkové vítězky Anshoa), a potvrzují dřívější vyjádření jejich chovatele pro naše stránky. Jediným, kterému se zvítězit nepodařilo, je Bonys (Intense Focus), který ale v dnešní Ceně společnosti Dibaq, výrobce značky Fitmin (III.k., 2, 1400 m, 60.000 Kč), posledním dostihu Fitmin Cupu 2015, doběhl druhý jiným odchovancem Rostislava Kopeckého BULPITEM (Bully Pulpit), prvním potomkem dvojnásobné klasické vítězky Brittany (Mujahid). Velkou radost z Bulpitova vítězství měl i Ondřej Velek v jeho sedle, který se tímto vítězstvím stal žokejem.

Druhé překážkové vítězství v řadě získal v úvodní Ceně EŽ Praha, a.s. ve spolupráci s Českou televizí (pp., II.k., 3300 m, 120.000 Kč) někdejší vítěz derby ROCHES CROSS (Whipper), v Ceně Sherlog (IV.k., 1600 m, 40.000 Kč) se prosadil A DEE JOE (Johannesburg) stáje Lokotrans, druhý letošní vítěz trenéra Kotába. Třetí vítězství kariéry získala v Ceně ČP Cloud (III.k., 1400 m, 60.000 Kč) pětiletá FUR COAT (Layman) stáje Swiss Fans - Fedorowicz.

Již po deváté se konala Cena běloušů CK Martin Tour (II.k., 3+, 1600 m, 100.000 Kč), ve které měla nejvíce sil pětiletá ZORAYA LUNA, dcera v Katalogu plnokrevníků k prodeji či pronájmu nabízeného plemeníka Electric Beat stáje DC Zámrsk MUDr. Bruna V.


      
    
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking