ejc logo2017Dnes do 12 hodin byla poslední možnost dohlášení do čtyř hlavních dostihů Evropského poháru žokejů, který se bude konat v pražském Conseq Parku už příští sobotu. Do vrcholů mítinku bylo učiněno 12 nových přihlášek a škrnuto bylo celkem dvacet koní. Největší počet možných startujících koní zůstává ve vrcholu mítinku, EJC Million o 1,6 mil. Kč, kde je nyní na přihláškách devatenáct koní vč. jednoho polského. Nejméně koní, a to dvanáct, je přihlášených do EJC Long a také 81. EJC Gerschova memoriálu.


Do hlavního dostihu mítinku, EJC Million, byli dohlášeni dva svěřenci Ing. Václava Luky, vítěz ze Saint Cloud Borsakov (Dylan Thomas) a Troizilet (Wootton Bassett), který při posledním startu doběhl třetí v Marseille blízko vítězi. V dostihu bychom mohli vidět i další koně běhající na francouzských závodištích - Sinbada (Shamardal) a nedávno sedmého z Grand Handicapu v Deauville tříletého Ultimate Fight (Muhaymin). V barvách stáje Dr. Charvát by se měl poprvé tuzemskému publiku představit pětiletý Mr Right (Echo of Light), kterého trénuje od léta František Holčák. Poslední start v Irsku absolvoval Mr Richt koncem května a vyhrál tu pět dostihů na tratích 1200 až 1600 metrů. Jeho nejvyšší rating byl 96. Z domácích koní by měli být k vidění mj. Lagaro (Dalghar), Zock (Rock of Gibraltar) nebo Father Frost (Rip Van Winkle).

Do EJC Middle byla podle očekávání dohlášena výborná Venillia (Rosensturm) a tři koně byli škrtnuti, celkem je tak nyní na soupisce 14 koní. Kromě obhájkyně vítězství Dally Hit (Ad Valorem) figurují na přihláškách  Aldar (New Approach), Aldzarb (Duke of Marmalade), Tamarind Cove (Galileo) nebo zástupci klasického ročníku - Sir Sun (Power) a Noble Cliffs (Canford Cliffs). Obohacením a porovnáním se zahraničím bude účast dosud ve Francii startujícího Ventarona (Le Havre) stáje Leram a také německého Dorada (Silvano) trenéra Wernera Hausteina. Sedmiletý valach letos startoval třikrát v kat. C a D a pokaždé se na tratích 1600 - 1750 metrů umístil.

Rovněž na startu EJC Long by měl bý obhájce loňského prvenství, svěřenec Radka Holčáka Always on Sunday (Sunday Break). V "jeho dostihu" je nyní na přihláškách 12 koní. Po škrtnutí osmi koní včetně Shaywana a tříletých Josepha, Dominique, Passepartouta, Silver Balla a Stellar Speeda byla dohlášena čtveřice Kerabush (Rock of Gibraltar), od derby nestartující Nagano Gold (Sixties Icon), dále poprvé se v sobotu v Mostě představující Eskerkhan (Elnadim) a Raviella (Pop Rock). Ve výborně obsazeném dostihu bse můžeme dále těšit na Trip to Rhodose (Rail Link), Intisariho (Intikhab) a druhého z derby a třetího z francouzských Listed Felixe (Jukebox Jury).

Dvanáct koní také zůstalo na přihláškách do druhé vrcholné zkoušky dvouletého ročníku, 81. Gerschova memoriálu. Z něho bylo škrtnuto osm koní včetně vítěze Simsonovy ceny Golden Alighieriho (Durante Alighieri), zatímco pět koní s mimimálními, nebo dosud žádnými, dostihovými zkušenostmi bylo dohlášeno. Do každého z pěti rámcových dostihů mítinku pak bylo přihlášeno od 10 do 20 koní.

Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net