KvalifikacenaVP Talent foto KaterinaFilipiAž do druhého zářijového víkendu musela trenérka Hana Kabelková čekat na vítězství v aktuální sezóně, pak ale přišly pro tréninkové středisko Vápenný Podol velké úspěchy. Nejprve Talent s ž. Marcelem Novákem při svém prvním letošním startu dokázal kralovat sedmi soupeřům v posledním kvalifikačním dostihu na Velkou pardubickou a o den později po dramatickém boji zvítězil Reki s Pavlem Složilem v největším polském překážkovém dostihu, Velké wroclawské. Nejen tyto úspěchy jsme v následujícím rozhovoru s trenérkou Kabelkovou probraly.


O víkendu vám startovalo pět koní na třech závodištích. Kromě obou vítězů se všichni tři další koně, tedy Taras a Lad In v Pardubicích, a dvouletá Wellunca v Praze, umístili. Jsou po dostihu v pořádku?
Jsem moc ráda, že zůstali všichni zdraví.

Jaké byly vaše ambice před víkendem, jak vysoko jste se svými svěřenci pomýšlela?
U Lad Ina jsem si myslela, že by mohl i vyhrát, a u Tarase, že by to mohlo být nejhůře třetí místo, ale tohle nám nevyšlo. S Talentem jsem po tak velké pauze neměla žádná očekávání, co se týče vítězství nebo umístění. Naším cílem bylo kvalifikovat ho do Velké pardubické, a aby zůstal po dostihu zdravý. Talent měl letos jiný režim, než v předchozích letech, i když napracováno měl hodně a byl na tom před dostihem dobře. Ale obávala jsem se toho, že po tak velké dostihové přestávce bude hodně na dostih natěšený, což se také ukázalo. U Rekiho jsem předpokládala, že by měl být ve Velké wroclawské do třetího místa. Už minule byl v trialu třetí a ještě se po dostihu takzvaně zvednul. Byl ve formě. Dvouletá Wellunca debutovala a v tréninku se ukazovala dobře, slibujeme si od ní dobré výsledky i do budoucna.

Vyhrát dva hlavní dostihy na dvou závodištích dva dny po sobě, to není moc obvyklé. Předpokládám, že to budete řadit k největším úspěchům své trenérské kariéry, i když už to bylo v pořadí vaše deváté a desáté vítězství ve velkém dostihu.
Určitě si moc cením Trezorových výsledků v kvalifikačních dostizích a Charccariho vítězství a druhého místa v grupě 1 v Meranu, ale vyhrát dva velké dostihy takhle po sobě, to mi udělalo opravdu velkou radost a bylo to výjimečné.  Samozřejmě, že při nás stálo štěstí, bez toho to nejde.

FG kabelkova

Určitě jste už viděla dostihy svých svěřenců i ze záznamu. Můžete zhodnotit jejich výkony v dostihu?
Talent podal super výkon, dostih si udělal podle sebe. Marcel říkal, že hodně tahal, byl na dostih natěšený. Průběh dostihu měl ale klidný. Samozřejmě, že nevím, co s ním udělá 1000 metrů ve Velké pardubické navíc, známe to dobře s Trezorem…  Ohledně Rekiho a jeho vítězství ve Velké wroclawské musím moc poděkovat jezdci Pavlu Složilovi.  Reki je poněkud línější a bylo vidět, že konec dostihu vypouští, ale jezdec to nevzdal a dokázal ho povzbudit.  Reki jestě zabojoval a strhnul vítězství na svou stranu. Majitelka paní Hradilová mi pak napsala, že přesně kvůli tomu má dostihy ráda.  U Tarase mě upozornil Pepča Bartoš, že hůře skákal a Lad Inovi to nějak nejde, letos se stále hledá. Ale pěkný výkon předvedla Wellunca, s níž mě Daniel Vyhnálek poslechl na slovo a klisna nám udělala velkou radost.

Velka wroclawska dobeh
Vítězství Registanina syna Rekiho stáje Wrbna Racing a jezdce Pavla Složila ve Velké wroclawské 

Určitě nejen mne bude zajímat, kam dále budete směřovat své svěřence. U Talenta je cesta jasná, ale u těch ostatních?
U Tarase jsme se bavili s panem majitelem, že by mohl startovat v dostihu při Velké pardubické, ale ještě není rozhodnuto, ve kterém. S Lad Inem asi budeme čekat až na poslední pardubické dostihy. Reki, myslím, asi není koněm pro Pardubice a tak jeho další start je zatím otevřenou záležitostí.  Welluncu jsme dohlašovali do Ceny zimní královny, tak bych ji tam moc ráda viděla.

Talentův partner z kvalifikace Marcel Novák má do Velké pardubické koně z vlastního tréninkového střediska.  Jezdce na Talenta ještě hledáte?
Ano, řešíme to od včerejška s manželem velmi intenzivně, ale zatím nikoho nemáme. Zkušení a hodně posazovaní jezdci už mají angažmá.

Dívala jsem se na vaše statistiky v letošní sezóně a téměř všechny starty vašich koní skončily honorovaným výsledkem. Jste s letošní sezónou spokojená?
Kdybyste se mě zeptala před víkendem, tak bych asi řekla, že ne, protože jsme zatím byli bez vítězství, ale na druhou stranu naši koně byli prakticky pořád v dostizích za peníze, takže sezóna nebyla žádná tragedie. Po víkendu už je to fajn sezóna, a hlavně i s přihlédnutím k tomu, že jsou koně v pořádku.

Michaela Zemanová
Fotografie: Kateřina Filipi a agataw.pl

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking