JCK dobeh2První klasickou vítězkou letošní sezóny se stala včera po 16. hodině na mosteckém hipodromu reprezentantka bílozelených barev dostihové stáje GAUDIUM Gold Memory vedená mladým jezdcem Michalem Hroudou, který je od letošní sezóny jezdeckou jedničkou tréninkového střediska Němčice. Jednalo se o šesté klasické vítězství pro trenérku Helenu Vocáskovou a tréninkové středisko její rodiny. Mluvčího střediska Němčice Ladislava Vocáska mladšího jsme požádali o bližší informace k včerejšímu dostihu a jeho vítězce.


Nejprve by mne zajímalo, jestli jste před dostihem věřili, že by Gold Memory mohla porazit spolufavoritky dostihu Astorii a Near to be Rich?
Gold Memory jsme v klasickém dostihu věřili. Ukázala se v obou dostizích jako dobrá klisna a ukazovala se nám dobře i v tréninku.

Jakou jste vlastně měli taktiku do dostihu? A povedlo se ji naplnit tak, jak jste si představovali?
Taktika pro Jarní cenu klisen byla taková, že měla Gold Memory dobře odskočit a jezdec ji měl usadit někde okolo druhého místa. To Michal Hrouda splnil a vše nám tak v dostihu vyšlo.

Je klisna po dostihu v pořádku a spatřujete u ní také vytrvalecké schopnosti? Pokud ano, míříte s ní do Oaks?
Gold Memory je po dostihu v pořádku. Podle tréninku se jeví, že by mohla být i na delší tratě. Plán je tedy takový, že při derby - mítinku půjde přípravný dostih na 2200 metrů pro klisny a podle něho se pak uvidí, zda-li bude pokračovat do Oaks.

Jak jste vlastně vybírali Gold Memory na aukci? Sehrálo při výběru nějakou roli její příbuzenství s Nejlepším dvouletým hřebcem sezóny 2014 Sirius Shinem?
Ne, byla to spíše náhodná koupě.

JCK dekor
Slavnostní předávání čestných cen vítězům 71. Jarní ceny klisen členů Dostihového klubu

Jaká je vlastně klasická vítězka povahově? A jaká je v tréninku a také na ošetřování?
Gold Memory je hodná a bezproblémová klisna. Jejím stálým jezdcem v tréninku i na dostizích je Michal Hrouda.  Zná ji tedy dobře.

DS GAUDIUM existuje teprve druhým rokem. Můžete nám prozradit, kdo za ní stojí a zda se jedná o dlouholeté turfmany?
Stáj GAUDIUM patří manželům Cibrikovým z Hradce Králové. Pan Cibrik je dlouholetým parkurovým jezdcem. Dlouhá léta působil v jezdeckém oddíle v Košicích, kde reprezentoval Slovensko v parkurovém skákání. A nyní je aktivním jezdcem v naší stáji. Paní Cibriková je velkou milovnicí koní a hříbátek. Nyní vlastní tři dostihové koně.

Jak se vám celkově jeví tříletý ročník ve vašem středisku? Máte v něm i další naděje do důležitých zkoušek tříletého ročníku?
Z našeho tříletého ročníku by ještě mohli dělat radost Filip, Tularka, Kristiano a Falcon Baby. U ostatních tříletých se uvidí.

Michaela Zemanová
Fotografie: Andrea Zavadilová

Související články:
Vítězkou Jarní ceny klisen se stala Gold Memory. Pro majitele i jezdce to byl první úspěch v nejvyšší kategorii
Fotogalerie z Jarní ceny klisen    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking