VenilliaV Karlových Varech probíhá Filmový festival, ale mnoho zajímavého bylo k vidění i na Hipodromu Holoubek. Hlavním bodem programu byl 5. ročník Poháru Josefa Váni za podpory předních karlovarských podnikatelů, který zadrženě ovládl svěřenec Josefa Váni Tahini. V jeho sedle získal Petr Tůma čtvrté vítězství v dostihu nejvyšší kategorie a přiblížil se zisku žokejského titulu. Druhou koňskou osobností mítinku byla reprezentantka stáje Orling Venillia (na snímku). Bělka za asistence ž. Janáčkové Koplíkové totiž dominovala velmi snadno v Letní ceně klisen. Dostihy byly úspěšné pro české odchovance, kteří dokázali vyhrát čtyři z pěti rovinových dostihů. 


Vrcholu mítinku na závodišti v Karlových Varech, 5. POHÁRU JOSEFA VÁNI za podpory předních karlovarských podnikatelů (5+, steeplechase, Národní Listed, 4500 m, 250.000 Kč) se zúčastnilo po škrtnutí Benevole sedm koní. Nedlouho po startu se chopil diktování tempa dostihu ž. Dušan Andrés v sedle Boisblanca (Network). Na začátku posledního kola se za něj posunuli oba favorité dostihu, Aztek (Moonjaz) a Tahini. Na protilehlé rovině pak šel do čela Aztek a před poslední zatáčkou se na jeho úroveň dostal stájový kolega Peintre Elusif (Elusive City). Do cílové roviny vběhli oba reprezentanti stáje Dr. Charvát společně s Tahinim. Tato trojice utíkala zbytku pole o mnoho délek a bylo tedy jasné, že nikdo jiný už o vítězství bojovat nemůže. Před poslední překážkou Tahini a Peintre Elusif bočili, ale nakonec potkala smůla Azteka, který při doskoku klopýtl a Michal Kubík z něho spadl. Suverénního vítězství o 12 délek před Peintre Elusifem docílil reprezentant Scuderia Tania-Váňa TAHINI (Medicean), kterého vedl Petr Tůma. Třetí místo, ale již téměř 30 délek za vítězem, získal Čáriray (Ray of Light). Další dotované umístění získali Boisblanc a matador Dalmacio (Mamool).  

Letní odpoledne na závodišti v Karlových Varech otevřela CENA HEJTMANKY KARLOVARSKÉHO KRAJE (3l., III. kat., 1400 m, 60.000 Kč), kde se střetlo devět dosud nezvítězivších tříletků včetně sedmé a desáté z Jarní ceny klisen Chica Queridy resp. Golden Sarah (Durante Alighieri), a také sedmého z Velké jarní ceny Street Singera (Stimulation). Favoritkou dostihu byla minule v chuchelské Ladies Race zklamavší CHICA QUERIDA (Frozen Power) stáje Syndikát V3J, kterou vedl poprvé Beysim Ferhanov. Tempo dostihu udala Golden Sarah, kterou sledovala z blízkosti favoritka dostihu. Třista metrů před cílem přešla do čela Chica Querida a zvítězila o půl délky před pěkně finišující Nombeko (Linngari). Tři délky zpět získal třetí peníze podruhé startující Iman (Roulette). Trenér vítězky Greg Wroblewski po úspěchu Chica Queridy tak už vede šampionát trenérů na rovině se 12 vítězstvími.

Na rozdíl od derby-dne se na závodišti v Karlových Varech dařilo i favoritům a dokladem toho byl také druhý dostih, CENA GALERIE UMĚNÍ KARLOVY VARY (3+, IV. kat., handicap, 2400 m, 40.000 Kč). Dostih od startu na čele opanovala Miss Mamool (Mamool) a aktivně cválal Čmelák (Tiger Cafe), zatímco sázkový favorit ARGANO (Lord of England - Arganta, Monsun) vyčkával ve středu pole. V cílové rovině rozhodně neměl reprezentant stáje Marek Šimák na růžích ustláno, na okamžik ho musel brát ž. Jiří Chaloupka zpátky kvůli bočícímu Čmelákovi a na posledních 150 metrech ještě musel odrážet útok zlepšeného Vossolie (Next Desert). Svěřenec trenérky Ivany Pejškové si ale premiérové vítězství nenechal vzít a triumfoval o půl délky. Třetí místo, ale již tři délky za vítězem, získala Eowyn (Bretigny).

Kvalitní obsazení měla Cena společnosti LA NOVA CONSULTING (3+, II. kat., 1600 m, 90.000 Kč). Favoritem dostihu byl třetí z Červnového poháru Approcaillis (New Approach), ale ten se nakonec na tabuli nevešel. Tempa dostihu se podle očekávání ujal Bahama Pa Pa (Medicean) a blízko byl další preferovaný kůň Facts And Figures (Galileo). V polovině roviny ale rozehrál táhlý silný finiš jediný tříletý kůň v poli RIVERTON (Egerton - Rabbit Dream, Dream Well), který pod taktovkou ž. Šafáře o délku porazil Bahama Pa Pu, a blízko byl i třetí Facts and Figures. Riverton výborně reprezentuje stáj Rabbit Trhový Štěpánov a pro jeho trenéra Petra Juránka to znamenalo čtvrté prvenství v aktuální sezóně, stejně jako pro Ing. Ivanu Pejškovou.

Tradiční test pro tříleté a starší klisny, LETNÍ CENA KLISEN PRIMÁTORA MĚSTA KARLOVY VARY (3+ kl., II. kat., 2000 m, 100.000 Kč) měla velkou favoritku v bílé hvězdě stáje Orling VENILLII (Rosensturm - Vinnah, Look Honey) a ta své početné příznivce nezklamala. Dvoukilometrový dostih od startu ovládla Tialine (Martaline) a blízko ní cválaly také Sapsiree (Rock Of Gibraltar) a Dang Gia. V cílové rovině ale zaútočila podél bariéry poprvé  ž. Ingrid Janáčkovou Koplíkovou vedená Venillia a zvítězila rozdílem třídy. Svěřenkyně trenérky Martiny Růžičkové při svém pátém vítězství (z 9 startů) triumfovala o 5 délek před neustále se zlepšující Santou Padronou (Muhtathir). O druhé až páté místo usilovaly ještě další čtyři klisny, které se vměstnaly do rozmezí délky a čtvrt. Třetí peníze, hlavu za Santou Padronou, nakonec brala Florentina (Belenus) a další dvě dotované příčky připadly Dang Gie (Lawman) a tříleté Johance (Pop Rock).  

Čtvrtým koněm českého chovu, který dnes dokázal v Karlových Varech zvítězit, byl GALIS (Suteki Shinsukekun - Ghalaphade, Galileo). Čtyřletý svěřenec trenéra Ludvíka Harise se popasoval s jedenácti soupeři v CENĚ KARLOVARSKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU (3+, III. kat., handicap, 2000 m, 60.000 Kč) a v polovině cílové roviny rozehrál silný finiš, kterému nestačil žádný z konkurentů.  Délku za ním opět podal pod vedením žákyně Fialové dobrý výkon Lucian (Literato) a na třetí místě byla klasifikována méně zatížená Black Bet (Dick Turpin).

Druhým překážkovým dostihem mítinku, a zároveň posledním bodem programu, byla Cena společnosti TENZA (4+, steeplechase, IV. kat., 3200 m, 60.000 Kč). Dlouho vedoucího reprezentanta DC Osvinov Simon Seta (Moonjaz) po překonání posledního skoku o délku a čtvrt porazil DIAMOND RACE (Azamour) majitele a trenéra Mgr. Petra Slabého. Devítiletý valach získal pod vedením Michala Kubíka první překážkové vítězství. Favoritka Merella (Blue Canari) se musela spokojit se třetí pozicí.

Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking