ejc2015 logoNa dnešní tiskové konferenci k European Jockey´s Cup 2015, který se odehraje příští sobotu 26. září na pražském závodišti, bylo zveřejněno 16 jmen jezdeckých hvězd z 11 zemí, které se akce zúčastní. K těm nejvíce zářícím patří kromě domácích Filipa Minaříka a Václava Janáčka Italové Umberto Rispoli a Cristian Demuro, a Francouz Fabrice Veron. Pořadatelé rovněž zmínili podrobnosti o tom, jak bude probíhat výběr koní jednotlivým jezdcům a rovněž jaký program na diváky čeká na dostihovém mítinku, který se stane s celkovou sumou dotací 3,85 mil Kč nejbohatším dostihovým dnem ve Střední Evropě."Celková dotace je na naše poměry unikátní. Pět dostihů se odehraje na netypických distancích, například je mezi  nimi i dostih na 1400 metrů pro klisny, který dosud v našem turfu chyběl. V rámci Evropy to ale nejsou netypické tratě," uvedl jeden z hlavních představitelů projektu European Jockey´s Cup Ing. Václav Luka ml.

Co se týče nominací jezdců na koně, bude použitý tento klíč: "Všech 16 jmen žokejů bude vhozeno do jednoho koše, takže majitelé a trenéři koní budou moci pro každý dostih vybírat ze všech jezdců. Pokud tedy bude v nějakém dostihu méně startujících koní, což se může stát, tak někteří jezdci  zůstanou na lavičce. Ve črvrtek večer bude sestavený žebříček koní podle handicapu, do kterého budou zahrnuti i zahraniční koně. Majitelé obdrží formulář, do kterého napíší své preference na jezdce. V případě, že o jednoho jezdce bude zájem od více majitelů, bude jezdec startovat na koni s vyšším handicapem," vysvětlil princip obsazování jezdců na koně v Poháru žokejů Václav Luka. Zajímavostí také je, že každý z jezdců pro snažší orientaci diváků obdrží jinak barevnou čapku, ve které absolvuje všechny dostihy Pohárů žokejů.

Na dostihový den konaný netradičně v sobotu 26. září už probíhají na pražském závodišti velké přípravy: "Připravujeme se vší silou na dostihové Vánoce," podotkl s úsměvem ředitel TMM s.r.o. Petr Drahoš. "Takový dostihový den vyžaduje ještě větší přípravu a úklid než jiný mítink. Nejsem tak optimistický jako pořadatelé, co se týče návštěvnosti. Myslím, že kdyby přišlo osm tisíc diváků, byl by to sen, ale samozřejmě doufám, že přijde do Chuchle co nejvíce návštěvníků."

Pohar zokeju tiskovka
FOTO (zleva): ředitel TMM s.r.o. Petr Drahoš, Ing. Václav Luka ml., obchodní ředitel Lyciano Group Tomáš Machovský, Václav Janáček a moderátor Leoš Mareš na dnešní tiskové konferenci k European Jockey´s Cup 26. září ve Velké Chuchli 

Hostem tiskové konference byl také Václav Janáček, který odpovídal na otázku, kteří jezdci by měli být pro Evropský pohár žokejů favority. "Čeští majitelé rádi posazují jezdce, kteří jezdí koně pravidelně. Takže si myslím, že velmi dobré šance má Bauyrzhan Murzabayev, který pokud bude sedět na koních pana Šavujeva, tak má velkou naději na úspěch. A velké šance má samozřejmě také Filip Minařík. Ale myslím si, že takoví žokejové jako Rispoli a Veron dokáží koně svým uměním posunout o pět délek, takže pak mohou být dostihy vyrovnané."

"Price money už jsou složeny v úschově v advokátní kanceláři, takže se nikdo z majitelů nemusí obávat, že by dostihové výhry nebyly včas vyplaceny," svěřil obchodní ředitel Lycian Group s.r.o. Tomáš Machovský, který úzce spolupracuje s generálním partnerem akce, společností Leram. "Na dostihový den připravujeme celou řadu doprovodných akcí pro děti i dospělé. Vystoupí také Lukáš Pavlásek z pořadu Na Stojáka. A průvodcem celým odpolednem bude moderátor Patrik Hezucký."

Zpestřením mítinku také bude ukázkový dostih Pony ligy, který se ve Velké Chuchli poběží poprvé. "Dostih na 400 m poběží devět poníků výšky od 100 do 145 centimetrů. Závodit budou děti ve věku od šesti do čtrnácti let. Pro děti to bude velká zkušenost," řekla představitelka Pony ligy Kamila Bartošová.  (mze)

Jména účastníků Poháru žokejů:
Umberto Rispoli (Itálie)
Fabrice Veron (Francie)
Theo Bachelot (Francie)
Cristian Demuro (Itálie)
Filip Minařík (ČR)
Václav Janáček (ČR)
Olivier Placais (Francie, momentálně působí ve Švýcarsku)
Károly Kerekes (Maďarsko)
Jose Luis Martinez (Španělsko)
Bauyrzhan Murzabayev (Kazachstán)
Martin Dwyer (Velká Británie)
Martin Lane (Irsko)
Per Anders Graberg (Švédsko)
Tadhg O’Shea (Irsko)
Szczepan Mazur (Polsko)
Jaroslav Línek (Slovensko)

Časový harmonogram dostihového odpoledne:
13:00 - otevření areálu závodiště
13:40 - 14:00 - zahajovací ceremoniál, představení žokejů European Jockey´s Cup před tribunou
14:00 - dostih na 1400m pro klisny 
14:40 - dostih na 1000m
15:20 -  dostih na 1800m
16:00 - dostih na 2600m
16:40 - hlavní dostih na 1400m
17:00 - závěrečný ceremoniál a vyhlášení vítězů European Jockey´s Cup
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17:30 - Gerschův memoriál
18:00 - handicap
poté ukončení sportovní části programu, zahájení afterparty


 
 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net