jck 22cenyDlouhých 14 let se vítězkám Memoriálu Rudolfay Deyla, hlavní předzkoušky prvního klasického dostihu, nedařilo zopakovat vítězství z trialu v Jarní ceně klisen. "Prokletí" vítězek dnes v Mostě suverénním stylem zvrátila hnědka reprezentující chov i stáj Jiřího Trávníčka QUEEN OF BEAUFAY (Zarak), která ovládla první klasický dostih 74. Jarní cenu klisen města Mostu (L, 3, 550.000 Kč) stylem velmi lehce o šest délek. 


Žokej Petr Foret jí bezchybně provedl dostihem, nicméně převaha, jakou klisna dnes předvedla, by unesla i nějakou tu chybičku. Po startu se usadila na vnější straně za středem pole, v horním oblouku si začala lepšit pozici a krátce po zatočení do cílové roviny přešla úderným finišem vnější stopou do vedení a už 250 metrů před cílem bylo rozhodnuto. Do cíle pak už jen kontrolovala pozici a zvyšovala náskok až na konečných 6 délek. Druhým místem potvrdila formu z trialu Dally Top (Stormy Jail), třetí finišovala Comming Pulse (Dragon Pulse) a čtvrtá Lady Sophie (Golden Horn). Tabuli uzavřela Whirl Wind Girl (Toronado), která měla lepší průběh než minule, ale už v oblouku musela být vyjížděná a její závěr postrádal sílu, jakou předvedla v předzkoušce.

Svěřenkyně Dalibora Töröka je čtvrtou vítězkou Jarní ceny klisen ze stáje Jiřího Trávníčka, Petr Foret v jejím sedle navázal na loňský triumf se Solemeenou (Shamalgan). Rodokmenu vítězky, která je v přímé linii vnučkou Dubawiho a pochází z rodiny, kterou v Česku založila Trávníčkem importovaná Peinture Naive, jsme se blíže věnovali už po jejím vítězství v Memoriálu Rudolfa Deyla.

jck 22queen

NN22 dallytop

Start s měsíčním zpožděním a mostecký double 

Šampiónská centrála rodiny Vocásků začala letošní sezónu až v Lysé nad Labem, kam poslala tři koně a přivezla tři umístění. Druhý mítink, který obeslala, byl ten dnešní v Mostě a znamenal pro ni hned dvě vítězství včetně jednoho jedničkového.
První vítězství pro šampiónku trenérů posledních sezón Helenu Vocákovou zajistil čtvrtý startující kůň - tříletý FASCING ROCK (Fascinating Rock) v úvodním dostihu dne Ceně společnosti Tipsport (III.k., 3, 1800 m). Majitel debutujícího hřebce Stanislav Chudáček, pro kterého jej jako ročka koupil Tomáš Janda za 7.500 liber, získal tímto triumfem jubilejní 100. vítězství.

Druhé vítězství němčické centrály se odehrálo ve 28. Memoriálu Vlastimila Smolíka (I.k., 4+, 2400 m), druhém vrcholu dne, v němž se po loňském koketování s překážkovými dostihy vrátila do rovin a elitní společnosti vítězka obou ex-federálních Oaks z roku 2019 FALCON BABY (Sir Percy) a navzdory velmi silné konkurenci předních vytrvalců jistě zvítězila před Sparkle Shout (Red Jazz) a Cape Freedom (Cape Cross). Favorizovaný Premier Lion (Zanzibari) dostih odvodil a v závěru zhasl, Wellunca (Egerton) získala poslední peníze. V sedle vítězné hnědky stáje 3 heart, která tímto získala již 11. vítězství, byla Vendula Korečková.  

falconbaby

Andrésovi ve formě, double pro Koplíky

V rámcových dostizích potvrdil skvělou formu svého týmu trenér Dušan Andrés a jeho manželka Jiřina, kteří po double z Lysé přidali další vítězství. Již podruhé letos plně zabodoval šestiletý VÉVODA (Egerton - Vltava, Rainbows for Life) z vlastního chovu dr. Václava Bruny, který v Ceně prezidenta Jockey Clubu ČR (hdcp III.k. využil nízké hmotnosti a stylem start-cíl vylepšil mostecký rekord na trati 2200 metrů. 
 
NN22 vevoda

Nechybělo mnoho, aby si Andrésovi s Václava Bruna připsali i v Mostě dvě vítězství, ale za triumfem kráčícího Svena (Egerton) chytila v posledních metrech Ceny Hipodromu Most (hdcp IV.k., 2200 m) mohutně finišující DREAM OF LOVE (Egerton - Rabbit Dream, Dream Well) stáje JB s Martinou Havelkovou v sedle. Napajedelskou odchovankyni trénuje Lenka Horáková.

NN22 dreamoflove

Double se však povedl Zdeno Koplíkovi, jehož svěřenec NICO (Holy Roman Emperor), reprezentující stáj MANEKO dr. Schulmanna, proměnil v Ceně Dostihového klubu (hdcp III.k., 1400 m) stylem start-cíl i druhý letošní start ve vítězství a skvěle si vedl i sedmiletý ROYAL TOWN (Wootton Bassett), který po posledním místě v dvojkovém handicapu na míli v Chuchli s 61,5 kilogramy tentokrát lehce vyhrál dvojkovou cenu Květnovou mosteckou míli na stejné distanci, ale s jen 57 kily na hrbu. 
V sedle Nica byla trenérova dcera Ingrid, Royal Towna vedl jeho bratr Radek, jemuž se podařilo uspět i v sedle pětiletého svěřence Václava Chaloupky LUCAS WARRIORA (Heretic - Lady Starling, Distinctly North) rodiny Görglových v Ceně Hospodářské komory (hdcp IV.k., 1400 m), kterého na cestě k druhému vítězství kariéry nezastavila ani nejvyšší váha v poli.

Miloslav Vlček 
  
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net