n moonNa Pardubickém závodišti začala v neděli dostihová sezona. V hlavním dostihu, Ceně města Pardubic - Úvodní cross country Koroka, zvítězil šestiletý ryzák Night Moon, kterého pro stáj Dr. Charváta připravuje trenér Pavel Tůma. Tato stáj se na vítězné vlně vezla už předchozí dostih, a to zásluhou o rok mladšího Gatsbyho. V sedle obou byl žokej Jan Faltejsek.

 
Úkol zněl jasně vyhrát třikrát, a to se nepovedlo," komentoval vítězné tažení Pavel Tůma. Třetí vítězství měl modro-žlutým barvám zajistit valach Northerly Wind. Pro grupového vítěze z italského Merana ale byla ale pardubická cross country jeho skokovou premiérou. I tak bral ale druhé místo za Lianelem, kterého pro trenéra Stanislava Popelku odjezdil Jakub Kocman. Tomu se ostatně dařilo za všech jezdců nejvíce a zvítězil hned třikrát. Nejvydřenější bylo vítězství s valachem The Bar Is Closed, kde jsme se v cíli přetahovali s Lukášem Matuským o vítězství," řekl Kocman, kterému nyní chybí již jen pět vítězství k titulu žokej za 50 vyhraných dostihů. Vítězně se mu dařilo ještě v Ceně Dostihového spolku s Alegorií.

V hlavním dostihu se očekával souboj dvou největších hvězd, odchovance Jiřího Charváta Night Moona a talentovaného Chelmsforda z lotu trenéra Josefa Váni. Právě prvně zmiňovaný aktivně tlačil po celou dobu na tempo. Na Irské lavici se až po absolvování skoku poroučel k zemi ze sedla Popinjaye žokej Jaroslav Myška. Společnost tak na špici jdoucímu Night Moonovi dělal favorizovaný Chelmsford Del Ray a později i Dajuka. Velká minela ovšem přišla na předposledním skoku. Proutěnou překážku neskočil šestiletý syn výborné překážkové klisny Nostalgie vůbec dobře a jen zásluhou žokeje Jana Faltejska, který vybalancoval a ustál nečistý doskok, neztratila dvojice šanci bojovat o vítězství.

irska

Faltejsek je borec," smekl před uměním stájového žokeje trenér Petr Tůma. Kam se budou dál kroky talentovaného koně ubírat, není zatím jasné. Na druhém místě doběhl ryzák Chelmsford, třetí byla klisna Dajuka s Matuským.Tabuli prvních pěti koní v cíli doplnil Del Ray a Zataro.

NN22 gatsby

Odpoledne se neslo v duchu těsných soubojů. V Poháru s Kapkou naděje se dlouho držel v popředí na pardubickém závodišti dosud nestartovavší slovenský reprezentant Royal Gino, kterého vedl žokej Jaroslav Myška. Po výběhu z lesíka ale začal kůň ztrácet a byl stejně jako favorit Ho My God zadržen. V cílové rovině přetlačila po tuhém boji osmiletá klisna Libuška valacha Figara Des Bordes s Matuským v sedle. „Loni si s Marcelem Novákem sedli, tak jsme to tak nechali i do dalšího startu a vyšlo to," řekl na konto vítězné Libušky zástupce trenéra Derycha František Plšek.

NN22 alegoria

Brány dostihového závodiště se opět otevřou za dva týdny, kdy je na programu první kvalifikace na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.

Tisková zpráva Dostihového spolku    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net