Vocasek LadislavmlTréninkové středisko Němčice rodiny Vocáskových patří již několik sezón k nejúspěšnějším v tuzemsku. Letošní dostihová sezóna byla pro něho velmi dobrá nejen v rovinovém odvětví, kde se stala Helena Vocásková třetím nejúspěšnějším trenérem podle vítězství, ale velmi se jejím svěřencům dařilo také na překážkách.

Přerušila totiž dlouholetou hegemonii Josefa Váni v překážkovém šampionátu a stala se tak se 16 triumfy šampionkou mezi trenéry koní na překážkách. Se zástupcem tréninkového střediska Němčice Ladislavem Vocáskem ml. jsme se krátce poohlédli za úspěšnou dostihovou sezónou.

Po vydařené loňské sezóně docílilo vaše rodinné tréninkové středisko na počet vítězství druhého nejlepšího výsledku v rámci jedné sezóny. Dařilo se vám také v šampionátech v obou dostihových disciplinách. Jak moc jste se sezónou spokojení?
Spokojení jsme, sezóna proběhla dobře. Našim koním se vyhýbala větší zranění a v překážkových dostizích jsme nezaznamenali pády, za což jsme také moc rádi. Podařilo se nám zvítězit celkem 31x a kromě toho jsme ještě dosáhli 33 druhých míst.

Dylanka
Vítězka slovenské Ceny zimní královny Dylanka (foto: Petr Nowicki) 

Povedlo se vám také po 25 letech přerušit nadvládu trenéra Josefa Váni v překážkovém šampionátu. Co za tím vedle vaší práce nejvíce stojí?
Určitě je to i skutečnost, že se nám někteří koně handicapem nevešli do rovinových dostihů a tak jsme je museli zaskákat a absolvovat s nimi překážkové dostihy. Měli jsme tedy letos více koní pro překážky.

Co vám v sezóně udělalo největší radost? Čeho si nejvíce ceníte?
Radost nám udělala například klisna Dylanka, která dokázala vyhrát Cenu zimní královny v Bratislavě.  Jsme také šťastní z toho, že Mary Yeats dokázala po zranění a návratu na dráhu absolvovat celou sezónu ve zdraví. Potěšila nás ale všechna vítězství a jsme za ně opravdu rádi.

Zakončil někdo z vašich koní kariéru anebo odešel do chovu?
Prodali jsme Apas Rocku a Sosona. A do chovu jsme letos žádnou novou klisnu nezařadili.

Barateus
Tři překážkové dostihy pokaždé vítězné absolvoval v letošní sezóně Barateus. Jeho vítězná série, která započala již 29. května 2016, tedy čítá již sedm prvenství ((foto pro Hipodrom Most Jiří Kurzweil)

Kolik koní by asi mělo být v Němčicích v tréninku pro příští rok? A kolik z nich bude příšlušníků nejmladšího dostihového ročníku?
Pro příští sezónu by se počet koní v tréninku u nás neměl nijak výrazně změnit a budeme tedy na sezónu připravovat přibližně stejný počet jako na tu letošní. Dvouletků bychom měli mít příští rok šestnáct.

Co bude vaším cílem příští rok, čeho byste rádi dosáhli?
Je pro nás velmi důležité, aby koně byli zdraví a dosahovali co nejlepších výsledků. Ještě bychom ale rádi poděkovali za dlouholetou spolupráci rodině Řehounkových, kteří stojí za stájí Zeas Staré Hradiště. A děkujeme za výbornou spolupráci také dalším majitelům -  Stanislavu Chudáčkovi, Haně Horčičkové, Jiřímu Charvátovi a Ladislavu Špačkovi. (mze)

Siciliana
Další výbornou dvouletou klisnou v přípravě trenérky Vocáskové byla v letošní sezóně druhá z Pražského zimního favorita Siciliana vlastního chovu rodiny Vocáskových (foto: Petr Nowicki)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net