powerzarDnešní dostihové odpoledne na závodišti v Římě, během kterého se v dostizích přes překážky objevili tři koně v českém tréninku, a také Josef Bartoš v sedle dvou koní Paola Favera, nepatřilo k příliš úspěšným.

Z českých koní se dostal na tabuli jen zástupce Renstall Darboven Power Zar vedený Josefem Váňou ml. a Josef Bartoš si ještě připsal jedno třetí místo.

V Premio Poussin  na 3450 metrů se představil po dvouměsíční pauze od druhého místa v Grossetu Indian Reef s Josefem Váňou ml. Druhým českým jezdcem na startu byl Josef Bartoš v sedle jednoho z trojice koní Paola Favera v dostihu, Delicieuxem. Oba čeští jezdci vedli své koně ve druhé části pole, zatímco čelo dostihu opanoval Rafaele Romano v sedle favoritky Titane D'Ainay, která místy měla na soupeře až desetidélkový náskok. V posledním oblouku se ale dostal do vedení Pucon, který však po překonání poslední překážky padl a umožnil tak pohodlné čtyřdélkové vítězství největšímu outsiderovi v poli Black Whippetovi (181:10). Delicieux si pod vedením Josefa Bartoše  v poslední třetině dostihu lepšil pozici a finišem vybojoval v cílové rovině třetí místo. Naopak Indian Reef se v závěrečné fázi dostihu trápil a nakonec skončil daleko poslední šestý.

O půl hodiny později se odehrávající Premio Noa Noa na stejné délce trati zajímal českého fanouška ze tří pohledů. Ke svému třetímu italskému startu se chystal Hollybear s Jaroslavem Myškou, Josef Váňa sedlal Power Zara a Josef Bartoš se objevil v sedle druhého favorita dostihu, klisny Perfect Drive, vítězky posledních dvou startů.  Diktování tempa se chopil Hollybear, zatímco oba Josefové vedli své koně na čtvrté a pátém místě. Po necelé čtvrtině dostihu převzal vedení favorit Lo Zoccolo Duro s Rafaelem Romanem a dopředu se dostával i Josef Bartoš, který se záhy objevil vedle favorita  a zdálo se, že s ním může bojovat o vítězství. Bohužel na třetí překážce od konce jeho kůň upadl a nakonec se tedy stal jedinou možnou hrozbou pro favorita další ze čtveřice Faverových koní  Wet And Wild s Dickem Fuhrmannem.  Syn plemeníka Acclamation Lo Zoccolo Duro ale nakonec vyhrál o dvě délky. Power Zar při své italské premiéře doběhl čtvrtý a Hollybear poslední šestý. (mze)

Foto: laurena.rajce.idnes.cz    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net