Kejzlar PremekVýborný výkon podal ve třetí kvalifikaci Kasim, který se po loňské Velké pardubické, kdy doběhl se svým stálým jezdcem Marcelem Novákem nečekaně na čtvrtém místě, znovu stal koněm, o kterém se hodně hlasitě mluví. A co nám nejen o něm aktuálně prozradil trenér, majitel a chovatel v jedné osobě Přemek Kejzlar?

Pane Kejzlare, nejprve nejdůležitější otázka dva dny poté, je Kasim v pořádku po dostihu?
Ano, je naprosto v pořádku.

Předpokládám, že už jste viděl dostih na videu. Všiml jste si nějakého momentu, kdy jste si říkal, že tam mohl být velký problém?
Musím říci, že jsem moc spokojený s rajťákem, který splnil mé ordre. Musím Marcelovi poděkovat. Jedině mi zatrnulo u velkého angličáku, kde se na okamžik Marcel spletl a jel jinam, ale naštěstí se včas vzpamatoval a pokračoval správně po kurzu. Kasim prostál trať výborně a měl ještě dost sil jít domů…

Jak jste vlastně vysoko před dostihem s Kasimem přemýšlel?
Byl bych rád za umístění na tabuli. V předchozích dvou startech jsme měli smůlu, Kasim totiž v obou ztratil podkovu. Ve druhé kvalifikaci ji ztratil po Haďáku a ještě došel třetí, takže jsem věděl, že je na tom dobře, protože v tomhle dostihu se vlastně jen tak prošel.

Kejzlar Kasim

Kasim v tréninkovém středisku v Dolanech (foto archiv P. Kejzlara)

Změnil se nějak Kasim oproti loňskému roku?
Loňská Velká pardubická mu hodně dala, stal se z něho takový mazák. Vyzrál…

Do Velké ještě zbývá několik týdnů a také ještě bude čtvrtá kvalifikace, ale zeptám se, které koně už nyní považujete za velké soupeře?
Na startu Velké bude hodně dobrých koní . Nahoru jde Soros od pana Váni, Nikas je taky moc dobrý kůň a samozřejmě i Klaus od MVDr. Olehly, koně od Holčáků, od pana Wroblewského a soupeřem bude určitě i Trezor, pokud bude dohlášený. Ale jak říkám, dobrých koní bude letos vzhledem k počtu dosud kvalifikovaných ve Velké moc, a také tam budou koně ze zahraničí.

Vaším přáním v předsezónním rozhovoru bylo, aby také šel letos na start Velké pardubické Kindly Boy. Kvalifikaci splněnu má, takže je to pravděpodobné?
Bohužel, Kindly Boy si přivodil záhadné ošklivé zranění v boxe, a byl dva týdny na klinice u MVDr. Mezerové, málem jsme o něho přišli. Naštěstí se ho podařilo zachránit. Půldruhého měsíce byl bez tréninku a nyní se vrací do přípravy. Pokud to dobře půjde, budeme ho směřovat do Ceny Vltavy. Ale samozřejmě si na něho nemůžeme dovolit nějak tlačit.

A jak jste spokojený s Kasimovými sourozenci?
Čtyřletý Kasir je takový přerostlý puberťák, ale senzačně skáče. Potřebuje vyzrát a já doufám, že je to kůň pro budoucnost. Původně měla také startovat Kasima, ale nakonec jsme se ji rozhodli už neexponovat na dráze a raději zařadit do chovu, protože jsme přišli o chovnou Kasiru. Takže bychom chtěli Kasimu příští rok připustit.

A vaše přání na závěr?
Hlavně aby byli koně zdraví, to je pro nás nejdůležitější. A abychom měli v dostizích štěstí. (mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking