Cheeky chaloupka vitezoveDo startu posledního klasického dostihu sezóny, 69. St. Leger s Prahou 5 zbývají již necelé čtyři dny. Dvanáctka startujících dává tušit, že by nás mohl čekat dostih jak řemen. Po dlouhé době totiž dojde k souboji dvou derby-vítězů. Cheeky Chappie a Love Me budou určitě v centru pozornosti, ale na startu 2800 metrů dlouhého dostihu jsou i další zajímavá jména... Teď je ten správný čas zeptat se trenérů, jak na tom jejich čtyřnohé naděje jsou a s jakými ambicemi na start v neděli krátce po šestnácté hodině půjdou.


Helena Blažková (Castellon):
 "Poslední rychlou práci šel v pondělí a šel pěkně. Dnes byl  pomalu a do neděle už bude asi jen odpočívat. Otázka ambice v dostihu je těžká, i když je Castellon vytrvalý, jde 2800 metrů přece jen poprvé. Také by mu prospělo měkko. Od derby nestartoval, což bylo cílené, chtěla jsem, aby si po náročnějším jaru trochu odpočinul, takže nemohu přesně říci, v jaké je teď formě. Pokud skončíme na tabuli, budu spokojená."

František Holčák (New Attack): "Koníček je na tom dobře. Jdeme změřit síly s těmi nejlepšími a uvidíme, jak to dopadne, ale budeme se snažit, aby výsledek byl co nejlepší. Já bych byl spokojený, kdyby New Attack skončil do pátého místa."

Radek Holčák (Cheeky Chappie)
: "Je to pořád takový rošťák, čekám až dozraje, je to velké dítě. Po Slovenském derby si trochu orazil. Vrátil se nám z dostihu zagalupovaný, asi tisíc metrů před cílem totiž dostal bodyček od německého koně, který ho nasměroval na dalšího koně. Jsem rád, že to Cheeky a Zuzka vůbec ustáli. Poslední tři týdny pracoval a myslím, že se dostal zpět do formy, jako měl před derby. Co se týče Saint Legeru, tak bude záležet na tom, jak se pět náročných měsíců podepsalo na kterém koni, na koho jak dolehne únava... U nás v poslední době hodně pršelo, pracovali jsme na hluboku. Byl bych nejspokojenější, kdyby Cheeky vyhrál a mohli jsme ho zazimovat, aby si odpočinul. Tím bychom nadstandardně splnili plán. Věřím, že to nejlepší předvede Cheeky příští rok."

Štěpánka Myšková (Vajgaros)
: "Je v pořádku. V Karlových varech nám vše neklaplo, byl hodně aktivní zepředu. Ani jsme ale tolik toho od Vajgarose v tomto dostihu neočekávali. Není to mílař, ale snad ho dostih nabudil pro Saint Leger. Konkurence je v dostihu velká, pro nás bude úspěch, když bude Vajagaros pátý."

Allan Petrlík (Love Me, Rabbit Railink)
:  "Původně Love Me běhat naše Saint Leger neměl, ale nakonec jsme se s panem majitelem domluvili, že český a slovenský Leger jsou dostatečně od sebe daleko  a že koně, kteří jsou přihláseni na Slovensko, budou běhat i v Praze, takže jsme ho dohlásili. Oba koně pracují dobře a doufám, že podají pěkný výkon. S Love Me bych byl spokojený za třetí místo, a u Railinka za dotované umístění."

LoveMe SlovDerby

69. Saint Leger láká soubojem derby-vítězů. Nebo se potvrdí pořekadlo o tom, že derby vyhrává nejšťastnější a Saint Leger nejlepší? Máme se v neděli na co těšit...

Tomáš Šatra (Honzik Chipera): "Poslední rychlou práci jsem neviděl, ted jsem tu týden nebyl, ale podle Martiny šel dobře. Honzík je v pořádku, takže doufám, že to s ním bude lepší. V Karlových Varech neměl optimální dostih, vítěz mu hodně utekl a to se pak těžko dohání. Rádi bychom zvítězili, samozřejmě bude ale hodně záležet na  průběhu dostihu."

Arslangirej Šavujev (Aldan River, Dasho Top)
: "Oba naši koně jsou v pořádku, už jsme s nimi nijak rychle nepracovali. Oba to jsou dobří koně a věřím jim oběma. Budu spokojený, když se umístí na tabuli. Dráhu bychom si přáli pružnou."

Tomáš Váňa (Aztek)
: "Zjara jsme s ním měli docela starosti. Přestal nám žrát a co v zimě nabral, bylo během několika dní dole. Neochota a nezájem. Nebyla v něm jiskra, kterou měl celou zimu. Chodili jsme pomalu po špičkách, abychom ho nerušili, když konečně žral. Věděli jsme, že je to kvalitní kůň, ale nemohl být zatěžován jako dostihový kůň. První dva dostihy byla katastrofa, až ten třetí se dá hodnotit, že absolvoval dostih. V současné době už to není Kosťa, ale Azťa. Pracuje suprově a žere ještě líp. Saint Leger jsme plánovali dlouhodobě a na ten dostih je připraven. Věříme, že se s naší špičkou důstojně popere, tak jako se s tím popereme my a Petr. Jako každý pomýšlíme na co nejvyšší příčky, ale skalp české prémie by byl cenný. Přední tříletci měli náročný program a můžou být trošku unaveni. Aztek je pošetřen, z toho chceme těžit." (mze)

 

 

 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net