pardubice rovinaV reakci na reportáž, kterou odvysílala Česká televize a která se věnovala neutěšenému stavu části cílové rovinky v Pardubicích, kde bylo přes zimu zbudováno mobilní kluziště, vydal včera Jockey Club České republiky své prohlášení ke stavu tamní dráhy.

 
"Podle příslušných ustanovení Dostihového řádu se pořadatel musí starat o řádný stav svého závodiště včetně dostihové dráhy, přičemž je povinen udržovat závodiště v nejlepším stavu tak, aby dostihy byly regulérní a v maximální možné míře bylo zabráněno případným zraněním dostihových koní, jezdců a dalších účastníků dostihového provozu," uvádí JC ve své zprávě. "Řádný stav závodiště je pořadatel povinen kdykoliv prokázat Jockey Clubu ČR, tím, že umožní provedení kontroly pověřeným inspektorům a včas odstraní případné nedostatky, které mu byly vytčeny.
Vzhledem k závažnosti situace budou inspektoři Jockey Clubu ČR průběžně provádět kontroly dráhy, monitorovat situaci, zda je zajištěno, že dostihová sezóna v Pardubicích bude zahájena na regulérní dostihové dráze.
Jockey Club ČR má důvěru ve správce dráhy pardubického závodiště a věříme, že dráha bude připravena ke spokojenosti všech zúčastněných." 

Parduibický pořadatel na svém FB profilu uvedl, že "k reportáži nebudeme vyjadřovat, máme důležitější věci na práci." Dále publikoval přehled prací, které nyní závodiště čekají, aby byla dráha připravená na start dostihové sezóny, který je plánován na 8. května: 

  Čtvrtek – odstranění pískového podloží, na kterém plocha stála
  Pátek – vyrovnání půdních nesrovnalostí lučním smykem (celá dráha)
  Sobota a neděle – „vyvětrání“ plochy
  Pondělí 
    - hnojení speciálním hnojivem pro sportovní a okrasné trávníky, pomáhá rychlejšímu růstu trávníku 
    - osev osvědčeným travním semenem z řady „modrých směsí“ – tyto odrůdy mají vynikající start po zasetí, silné odnožování
    - přikrytí kompostem (aktuálně ho prosíváme)
    - po oschnutí ruční přiválcování
    - dle potřeby a aktuálního počasí kropení vodou
    - přikrytí netkanou travní textilií na noc, přes den bude odkryta    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net