most2Sobota bude patřit mosteckému hipodromu, kde se odehraje od 13 hodin osm rovinových dostihů. Vrcholem posledního letošního mítinku v Mostě je Cena společnosti JSB Match Diabolo a.s., ve které se na trati 1800 metrů utká sedm koní. K jejím hlavním protagonistům patří vítězka Velké letní ceny Sapsiree a Ideal Approach, který má na zdejší dráze ojedinělou bilanci. Startoval tu již pětkrát a pokaždé byl druhý. Vždy ve významných dostizích.


Závěrečný dostihový den letošní mostecké sezóny proběhne pod záštitou společnosti JSB Match Diabolo a.s., za kterou stojí manželé Poledníkovi, majitelé úspěšné stáje Meridian. Hlavním dostihem je jedničkový handicap na trati 1800 metrů o 135.000 Kč, Cena společnosti JSB Match Diabolo a.s. K jeho účatsníkům patří také reprezentant stáje Lokotrans Ideal Approach (Bushranger), který naposledy na zdejší dráze o délku a čtvrt podlehl v Českomoravské ceně výtečné Dally Hit. V předchozím startu ve Velké letní ceně byl dosud nejblíže vítězství na zdejší dráze. Tehdy se jeho přemožitelkou stala o hlavu Sapsiree (Rock of Gibraltar). Ideal Approach ryzce poskytoval tříkilogramovou hmotnostní výhodu a tentokrát je výhoda na straně Sapsiree ještě větší - 4,5 kilogramy. Sapsiree si od doby svého prvního jedničkového vítězství ještě připsala druhé místo v Ceně Jockey Clubu ČR v Karlových Varech, kde ji o 6 délek pokořil Solar Eclipse. V jejím sedle bude Václav Janáček, který při své poslední účasti na hipodromu v květnu ovládl oba hlavní dostihy...

O 12 kilogramů méně než Ideal Approach ponese bělouš Bukhari (Dalakhani), který v neděli vybojoval krásný duel s Venillií v Ceně běloušů, kde prohrál jen o hlavu. Jeho aktuální forma a nízká hmotnost z něho činí jednoho z adeptů zkoušky. Stoupající výkonnost předvádí Approcaillis (New Approach), třetí ze zmíněného karlovarského dostihu za Solar Eclipsem a Sapsiree. V dostihu ponese příznivých 55 kilogramů. Druhý tříletek v poli Bonys (Intense Focus) udělal díru do světa třetím místem v Českém derby, ale od té doby podává nevýrazné výkony. Nejlépe zaběhl ve Velké letní ceně na zdejší dráze, kde doběhl pátý, čtyři délky za vítěznou Dally Hit.

Ideal Approach
Ideal Approach stáje Lokotrans a v tréninku Zdeno Koplíka byl na mosteckém hipodromu druhý v pěti jedničkových dostizích včetně Ceny Jezdectví a Českomoravské ceny (dvakrát)

Příznivou hmotnost nese také klasická vítězka Ines (Lope de Vega), která se letos prezentovala výborně třetím místem v Ceně Pat´s Music, ale ve společnosti hřebců a valachů se jí tolik nedaří. Vrací se však na dráhu, kde dokázala vyhrát a být těsně druhá v Oaks.

Druhým vrcholem odpoledne bude spintérský handicap druhé kategorie, Cena společnosti Charvát AXL a.s. Po několika měsících se vrací do českého turfu tříletý svěřenec trenéra Luky Alexandr (Approve) a jeho srovnání s kvalitními sprintery bude zajímavé. Konkurenci mu budou mj. tvořit v jedničkové společnosti umísťovaný Hello Hobby (Intense Focus), letos dvakrát vítězný Sheik Yerbouti (Look Honey), nestárnoucí Tulum (King´s Best) a druhý ve Velké jarní ceně Luck Ahead (Dream Ahead), který ale zatím na své jarní výsledky nenavázal.

V Mostě se budou prezentovat také dvouletí koně. V Ceně nadějí - HOPES  - Ceně EBF na mílové trati změří síly devítka koní včetně čtyř debutantů. Je mezi nimi i odchovankyně JUDr. Jiřího Charváta Katarina (American Post), první potomek vítězky Českomoravské ceny Kolymbie. Nejostřílenějším dvouletkem je pětkrát startující Sharpourův syn Christok. Nadějné debuty na zdejší dráze mají za sebou La Santiaga (Santiago) a Mansur (Egerton). Zlepšit se ale může kdokoliv z ostatních startujících.

Poslední mostecký mítink bude také provázet soutěž o nejupravenějšího koně v paddocku. V každém dostihu věnuje www.jockey-exclusive.com nejupravenějšímu vodiči a koni věcnou cenu a v hlavním dostihu obdrží vítěz poukázku na nákup v hodnotě 1000 Kč.

Sázkové kurzy Betino na Cena společnosti JSB Match Diabolo a.s.:
3:1 - Approcaillis
4:1 - Ideal Approach, Sapsiree
4,5:1 - Bukhari
6:1 - Everest Hill
7:1 - Ines
8:1 - Bonys
Sázkové kurzy Betino na Cena společnosti Charvát AXL a.s.:
3:1 - Alexandr
3,5:1 - Hello Hobby
4:1 - Sheik Yerbouti
5:1 - Iraklin
6:1 - Luck Ahead, Tullum
7:1 - Demon King
(mze)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking