slusovice4Loučit se s letošní sezónou bude v pátek od 12 hodin slušovické závodiště. Vrcholem odpoledne bude 36. Mercedes-Benz Velká slušovická steeplechase, která má výborné obsazení. Na startu je mj. výborná Delight My Fire v sedle s Niklasem Lóvénem a také nedávní účastníci Velké pardubické Rabbit Well a Reaper. Pro návštěvníky je připravený rovněž bohatý doprovodný program včetně dostihu osobností Velké pardubické. Účast přislíbili mj. Josef Váňa, Zdeněk Matysík a Marek Stromský.


Devítipoložkový program na slušovickém závodišti vyvrcholí posledním velkým dostihem letošní překážkové sezóny, 34. Mercedes-Benz Velkou slušovickou steeplechase o 350.000 Kč. Trať 5200 metrů absolvuje 12 koní včetně nedávné vítězky Ceny Labe Delight My Fire (Way of Light), do jejíhož sedla usedne již popáté Švéd Niklas Lovén. Klisna startovala na slušovické dráze zatím jen jednou - v sezóně 2014, kdy tu o 9 délek opanovala jedničkový Memoriál Josefa Čuby. 

Mezi jejími soupeři budou také dva účastníci Velké pardubické - neodstartovavší Rabbit Well (Dream Well) a Reaper (Shokolkhov), který ztratil po Taxisu jezdce. Oba budou mít na slušovických skocích premiéru. Ma startu rovněž je v Itálli úspěšný Catch Life (Rainbows For Life),který byl předloni ve Velké slušovické třetí. Ze Slovenska přijede vítěz ročníku 2014 bělouš Oldfieldroad (King´s Best), který sice od tohoto vítězství již netriumfoval, ale stále umí hodně. A doprovodí ho na start další svěřenkyně trenéra Brečky Rain Magna (Magnus), která se nedávno blýskla druhým místem v Ceně Laty Brandisové. Tehdy však o šest délek prohrála s Bugaboo (Magnus), která je znovu s Jaroslavem Myškou na startu.

V kvalitně obsazeném dostihu nelze podceňovat ani Čáriraye (Ray Of Light). Ten sice startoval na zdejší dráze jen jednou, kdy zvítězil v rovinovém dostihu, ale před dvěma týdny prokázal vysokou aktuální formu druhým místem za Anakingem ve Stříbrné trofeji. Na startu je také desetiletý Mlýn (Minds of Music), který dokázal Velkou slušovickou vyhrát v sezóně 2013, ale poslední dva roky se mu tolik nedaří.
Nejmladší účastnice v poli, letošní vítězka z Brna Ryanica (Egerton) zatím nemá zkušenosti s velkými dostihy, stejně jako Artistomontot (Dom Alco). A rovněž druhý z Velké slušovické v roce 2014 Tripolis (Varadar) startuje letos v nižších kategorích. 

Rabbit Well kvalif
Jedním z favoritů 34. Mercedes-Benz Velké slušovické steeplechase je vítěz 13 dostihů, "uličník" Rabbit Well

V rovinovém programu zaujmou tři dostihy třetí kategorie na nevšedních tratích. Dvouletí se utkají v 1800 metrů dlouhé Ceně MPL Trading s.r.o. o 45.000 Kč.  Mezi dvanáctkou startujících rovná třetina poprvé okusí dostihovou atmosféru. Je mezi nimi i polobratr Playstarabada Playboy (Next Desert). Jako adept na vítězství vypadá jeho tréninkový kolega Stuke (Jukebox Jury), který se při svém debutu umístil na druhém místě právě na zdejší dráze. Na vítězného Giomára tehdy ztrácel jen krk. Dvě umístění již má na svém kontě nejzkušenější účastnice v poli Princess Ryana (Ryan). Slovenský trenér Kalaš do dostihu posílá jednou představeného Tempica (Campalonogist).

Další trojkový dostih, 900 metrů dlouhá Cena Zlínského kraje, přilákala nečekaně na start jen pětici účastníků. Na této trati umí dobře zaběhnout Sharp Brook (Varadar) a klisna Quaff (Big Shuffle), která nese o pět kilogramů méně. Účastník Memoriálu profesora Michala Epoch (Oasis Dream) se vrací na dráhu po třech měsících od startu na proutěných překážkách a je tak velkou neznámou.

Nejdelší rovinový dostih, Cenu greiner assistec s.r.o. a greiner packaging s.r.o. s podporou města Slušovice na 3900 metrů, vybojuje osm koní. Saras (Hurricane Run) dokázal vyhrát letos dostih na 3300 metrů ve Světlé Hoře s 64 kilogramy na hřbetě a má tedy velkou naději si připsat třetí vítězství na supervytrvaleckých tratích. Jeho největším soupeřem by měl být Amadeon (Amadeus Wolf), který dokázal zvítězit v dostihu na 3200 metrů v rámci Evropského poháru žokejů. V poli je ale také účastnice slovenských Oaks Orphanta (Pop Rock) a Kopretina (Tempeltänzer), která nikdy nebyla na supervytrvaleckých tratích horší než třetí.

Sázkové kurzy Betino na 34. Mercedes-Benz Velkou slušovickou steeplechase:
2,2:1 - Rabbit Well
3,7:1 - Delight My Fire
5:1 - Čáriray
6:1 - Reaper
9:1 - Catch Life, Oldfielroad
11:1 - Bugaboo
13:1 - Rain Magna
15:1 - Artistomontot
17:1 - Ryanica
20:1 - Tropolis
30:1 - Mlýn

(mze)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking