prvomajova 2016Desáté vítězství v Prvomájové steeplechase společnosti Conseq (I.k., 5+, 4200 m, 150.000 Kč) si z Lysé odvezl trenér Josef Váňa, jehož skvělou bilanci vrcholu sezóny v Lysé vylepšil osmiletý valach stáje Anděl strážný ANGE GUARDIAN (Banyumanik), který pod ž. Kratochvílem v cílové rovince bez problémů odolal útoku o rok mladšího Sztorma (Enjoy Plan) a jistě o 2 1/4 délky zvítězil, třetí peníze získal finišem Reaper (Sholokhov).


Dvojice Váňa - Kratochvíl získala i závěrečné Proutěné překážky Luka-TRDELNÍK.com (V.k., 3000 m, 30.000 Kč), v nichž po boji s Rabbit Mountnelson (Mount Nelson) proměnil svou překážkovou premiéru ve vítězství pětiletý Sundara (Galileo) stáje Statek Blata Český ráj, a tak jediným překážkovým dostihem, který neputuje na karlovarsko, byla STEEPLECHASE NutriHorse (IV.k., 5+, 3700 m, 50.000 Kč), kterou jistě ovládl PAT'S GOLD (Gold Away - Pat's Honor, Great Lakes) trenéra Popelky ze Stájňe Corine ČR.

Rovinový program otevřelo další, letos už osmé vítězství trenérky Vocáskové, jejíž PLAYMONA (Moonjaz - Play Station, Scater), loni ve třech startech neporažená, vstoupila do nové sezóny suverénním šestidélkovým vítězstvím ve čtyřkové Ceně Hotelu Olympionik (IV.k., 4+, 2200 m, 30.000 Kč). V jejím sedle upevnil vedení v průběžném šampionátu žokejů Jan Rája, letos již po deváté úspěšný. Že český chov stojí na owner-breederech potvrdily i další dva dostihy pro tříleté. Cenu společnosti SOLIGHT (IV.k., 3, 2200 m, 35.000 Kč) vyhrála po boji se Sykstusem (Tempelwächter) letos již podruhé vítězná FATYMA (Ryan - Fanega, Security Risk) stáje a chovu Rabbit Trhový Štěpánov (v sedle Martin Laube), a Cena ODS (V.k., 3, 1600 m, 15.000 Kč) se stala kořistí loni ve dvou startech neumístivšího se HARWEY (Slickly - High Reservation, Indian Danehill) z chovu Jiřího Trávníčka a stáje Pegas. Pozadu nezůstali ani starší, přesněji čtyřletý valach QUALIFIER (Bear King - Qutoof, Selkirk) z chovu Milana Picka, který pro jeho stáj Farma Pavlin Dvůr získal, po boji s napajedelskou odchovankyní Rheedií (Egerton) nejlépe dotovaný rovinový dostih programu Cenu šampionátu CK Martin Tour (III.k., 4+, 1700 m, 45.000 Kč). Jedinou výjimkou dne, během něhožvšechny rovinové dostihy skončili vítězstvím koní domácího chovu, by sedmiletý valach VALMONT (Forever Bond - Victoria Caesaris, Blushing Flame) z chovu filmového producenta Jaroslava Boučka, který Memoriál Václava Špačka (V.k., 4+, 1300 m, 50.000 Kč) vyhrál pro stáj Challenger Horse.

      

 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking