veterinarni prohlidka 2Dnes proběhlo řádné zasedání Rady Jockey Clubu ČR, která se poprvé sešla v novém složení poté, co došlo ke kompletní změně zástupců ČSCHPMDK v Radě a výměně jednoho zástupce ČASCH (dr. Olehlu vystřídal Jaroslav Votava). Rada schválila několik významných změn včetně zrušení veterinární prohlídky před Velkou, velice potěšitelná je zpráva o sérii tří nových překážkových dostihů, které budou dotovány každý miliónem korun.

Zrušení veterinární přehlídky Radě navrhl trenér Josef Váňa, který se též podílel na vzniku seriálu tří miliónových překážkových dostihů. Ty ponesou název Dostihový pohár Josefa Váni a sestávají z klasických steeplechase konaných 30. června v Karlových Varech na distanci 4200 metrů, 28.7. v Pardubicích na trati 4400 metrů a 31.8. v Mostě na trati 4500 metrů. Přihlášky a zápisné do každého dostihu činí jen 2% z ceny dostihu, vítěz obdrží 400 tisíc korun a dotováno bude prvních 7 míst.

Rada též schválila několik změn a doplňků termínové listiny. Kvůli televizním přenosům se přesouvá červencový termín v Pardubicích ze soboty 27. na neděli 28., ze stejného důvody si prohodí termíny mítinky s Velkou cenou Prahy a Svatováclavskou cenou, do termínové listiny byly též zařazeny dva nové dny - 17.8. ve Slušovicích a 7.9. v Brně.

V souladu s legislativou Rada kooptovala do prezidia Jockey Clubu nedávno nově zvoleného prezidenta ČSCHPMDK Ing. Jiřího Trávníčka, Pořádkovou komisi dočasně rozšíří JUDr. Jiří Charvát.

Rada JC dnes také podpořila vypsání trenérského kursu, které ale bude vázáno na dostatečný počet uchazečů a podpořila zajištění cílové kamery i pro závodiště kategorie C.

Též konstatovala zájem na vysílání on-line přenosů ze závodišť kategorie A na internetu a pracuje na řešení, které by zajistilo přenosy ze všech "áčkových" závodišť.         

Další zasedání Rady, které proběhne v květnu, by mj. mělo řešit i některé iniciativy nově zvolených zástupců ČSCHPMDK.

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking