Bodlak RadimVýborně vstoupil do sezóny při premiérové zimní přípravě ve Starém Městě trenér Radim Bodlák. Řečí čísel ze sedmi jeho koní doběhlo pět na tabuli, řečí dostihových hodnot Literalia triumfovala v Memoriálu Rudolfa Deyla a Fantazia Mia doběhla třetí ve Velké dubnové ceně.

Prokázala tak, že ze své loňské výkonnosti nic neztratila a že může běhat i proti špičkovým hřebcům. V v tréninkovém středisku ve Starém Městě je určitě důvod ke spokojenosti.Nejprve nejdůležitější otázka den poté – jsou všichni vaši svěřenci po dostizích zdraví?

Ano, jsou. Zvláště Literalia vyžrala výborně. Musím říci, že mě mile překvapila tím, jak se na dostizích chovala.

A překvapila vás i výsledkově?

To se mi hůře hodnotí, ale určitě jsme nejeli do Prahy proto, abychom byli dobře šestí. V práci Literalia něco naznačila, a je to pohodová klisna. Její dohláška do dostihu nepramenila z toho, že by najednou šla v práci výborně, ale bylo to z administrativních důvodů, o den se opozdila kariéra z Francie, neměla tedy včas dokončený proces registrace, a v termínu řádných přihlášek jsme ji nahlásit nemohli. Takže účast v Deyláku byla naším cílem už v zimě. Spokojený s jejím výsledkem samozřejmě jsem, Literalia ukázala, že patří do špičky tříletých klisen.

Žokej Tomáš Lukášek bezprostředně po dostihu uvedl, že si myslí, že míle asi na Literalii bude moc dlouhá. Vy jste prezentoval v médiích názor, že by tuto trať prostát měla…

Tomáš mi dnes volal, a řekl, že nad tím přemýšlel a že dospěl k názoru, že by Literalia i 1600 metrů zvládnout měla. Ale na 99 procent v tuto chvíli mohu říci, tedy po konzultaci s paní majitelkou, že Literalii do české Jarní ceny klisen dohlašovat nebudeme. Jsme spokojeni, že potvrdila, že je v dostihu poctivá a že má třídu. Dostih prostála ve zdraví, to je pro nás to nejdůležitější.

deyl 2013 2

Fantazia Mia loni běhala pouze mezi klisnami. Ve Velké dubnové ceně doběhla mezi výbornými hřebci, a samozřejmě i dalšími třídovými klisnami, třetí. Předpokládám, že i s jejím výsledkem jste spokojený. A zeptám se i na nejbližší plány s klisnou.

Spokojený určitě jsem, dostih byl velmi dobře obsazený a Fantazia nebyla daleko od vítěze. V tuto chvíli nemáme pro ni stanovený nějaký konkrétní plán. Měla by běhat asi za měsíc a ještě nevíme kde, možná by to mohlo být i v zahraničí. A pak bychom ji rádi viděli na Turf Gala.

K favoritům jednoho z dostihů patřil i váš loni nejúspěšnější dvouletý kůň Lucyl, mj. čtvrtá ze slovenské Ceny zimní královny. Té se ale tentokrát nepodařilo proniknout mezi nejlepší. Měla v dostihu nějaký problém?

Chyba byla v ordre a také v délce trati. Tomáš mi po dostihu říkal, že Lucyl určitě potřebuje jiný průběh dostihu, než měla a že by měla chodit dostihy dokola. Majiteli jsem řekl, že jsem možnosti klisny špatně odhadl a že určitě výkonnost má. Je to první dostih sezóny, tak věřím, že Lucyl ještě ukáže, co v ní je.

Čím vás obecně první dostihový den potěšil a eventuelně čím zklamal?

Koně předváděli na úvod sezóny výborné výkony, dosahovali fantastických časů. Co mě rozladilo, byly výroky některých kolegů už v týdnu před dostihy. Jak nemají natrénováno, protože měli špatné podmínky v zimě apod. Musel jsem se držet při rozhovoru pro Českou televizi, abych to nějak neokomentoval. Připadalo mi spíš, že si tím dělají případné alibi před majiteli, kdyby jejich koně nezaběhli. Trénink se přece musí přizpůsobit daným podmínkám, musí probíhat za každého počasí. Pokud by kůň nebyl natrénovaný, nemá být hlášený do dostihu. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking