PiruchTři koně přivezl včera do Prahy trenér Jozef Piruch a všichni se umístili na tabuli. Nejlepší výsledek zaznamenal tříletý hřebec stáje MPL Racing CZ Taggerton, který jistě opanoval náš dostih, Cenu zpravodajského serveru Fitmin & TURF Magazín.

A ze třetí pozice ho jistil další svěřenec trenéra z Horního Němčí Miragton. A nezklamala ani Purple Rose, pátá v Memoriálu R. Deyla. Trenéra Pirucha jsme požádali o pár slov k výkonům jeho koní.

Předpokládám, že s takovým vstupem do sezóny, přitom jak vás trápilo při tréninku počasí, musíte být spokojený…

Ano, jsem velmi spokojený. Jak jsem říkal v týdnu o Purple Rose v médiích, že hlavně slavíme odchod sněhu, tak bylo vidět, že naši koně cválají do výšky, jak pracovali v hlubokém terénu. A vlastně dostih pro ně byl první pořádnou rychlou prací. Takže ve světle toho nelze být nespokojený, jak se v dostizích chytili. Myslím, že to je dobrá výchozí pozice do sezóny. Navíc všichni koně jsou po dostihu v pořádku, všichni dobře vyžrali, takže z toho mám taky velkou radost.

Egertonovi synové Taggerton a Miragton se utkali s výborným výsledkem v Ceně TURF Magazínu a nebyli od sebe daleko. Myslel jste si před dostihem, že Taggerton Miragtona porazí?

Oba v dostihu udělali, co jsem chtěl. Mají podobný původ, jsou po stejném plemeníkovi a jejich matky jsou dcerami Blueridge Dancera, jen maminka Taggertona Tanita byla na dráze úspěšnější než matka Miragtona. V práci se trochu lépe ukazoval Miragton, je pohotovější, je s ním lepší pořízení. U Taggertona to bylo složitější, než jsme na něj přišli. Ještě musím pochválit oba jezdce, Jaromíra Šafáře a Michala Macha, oba zajeli dostih dobře. A jsem rád, že oba po dostihu říkali, že koně reagovali tak, jak jsem jim před dostihem popsal, žádný problém nebyl.“

Změnily se nějak plány s oběma hřebci po dostihu?

Taggerton by se měl zúčastnit předzkoušky v Bratislavě Ceny trojročných hřebců a pak slovenské Velké jarní ceny. Pan majitel byl spokojený a dává mi volnou ruku. Miragton je hlášený do Českého derby, a do Velké jarní ceny by se dal ještě dohlásit. Je to na zvážení s panem majitelem, jestli zvolíme dostih pro české odchovance při mítinku s Velkou jarní cenou, anebo den předtím se běží v Mostě Memoriál Dr. Frankenbergera.

A jak jste byl spokojený s vystoupením Purple Rose v Memoriálu Rudolfa Deyla?

Délka dostihu byla proti ní a je ještě chlupatá. Přišla závěrem, klisny co byly před námi, jsou dobré, takže já spokojený jsem. Navíc do startu v Jarní ceně klisen nám určitě pomůžou tři týdny času a také to, že dostih je o 200 metrů delší. A jsem rád, že ji bude znovu jezdit Jaromír Šafář, se kterým jsme dostih rozebrali a přišel s nějakými věcmi a postřehy, takže mám z toho pozitivní dojem. Věřím, že před klasickým dostihem půjde Purple Rose ještě nahoru a je důležité, že má bojovné srdce… (mze)

Cena ftm 2
Foto: Jozef Piruch s ž. Šafářem převzali ceny za vítězství v dostihu, jež nesl název našich stránek, foto Petr Guth    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking