dubnova 2013 2S týdenním zpožděním dnes v Conseq Parku Velká Chuchle začala letošní sezóna. Úvodní den s pozměněnými propozicemi čítal hned devět dostihů včetně dvou zkoušek dříve nejvyšší kategorie - Velké dubnové ceny Factoringu České spořitelny a Memoriálu Rudolfa Deyla, který se běžel jako Cena časopisu Právo a byznys. V obou se prosadili importovaní koně, jejichž koupi pro zdejší majitele zajistil bloodstock agent Christian Richner.


Velká dubnová cena Factoringu České spořitelny
(I.k., 4+, 1800 m, 120.000 Kč) měla favorita (2,5:1) ve třetím z loňského derby My Afantou, ale jedničkový vítěz z Mostu předvedl matný výkon, který stačil jen na šesté místo. Naopak velmi ativně vstoupila do dostihu dvojice svěřenců Arslangireje Šavujeva - ruský odchovanec Selim (Caitano), který dostih rozběhl a někdejší vítěz argentinského derby Storm Chispazo (Bernstein), který po něm převzal vedení v cílové rovince. Oběma ale vypálil rybník čtyřletý Lysyan (Byron) s ž. Šafářem, který na distanci převzal vedení a nakonec vyhrál jistě o 1 1/4 délky před Storm Chispazo a klisnou Fantazia Mia, Selim ještě dokázal uhájit čtvrté místo.

dubnova 2013

Vítězný Lysyan hájí barvy stáje Joly, ve které sice patří k výrazně nejlacinějším koním (Chris Richner jej jako dvouletka vydražil na letní mixed dražbě v Saint-Cloud za pouhé 4.000 eur), ale zatím své výrazněji dražší stájové kolegy na dráze předčí.

V poměrně vyrovnaném poli Ceny časopisu Právo & byznys (Memoriál Rudolfa Deyla) (II.k., 3 kl., 1400 m, 90.000 Kč) dávali sázející největší šance jediné české odchovankyni (byť s francouzským sufixem) Nidaře (Kallisto), loni ve dvou startech neporažené, která také o vítězství dlouho bojovala, nakonec ale o hlavu podlehla v ČR debutující bělce Literalii (Literato) v sedle s Tomášem Lukáškem. Třetí doběhla největší outsiderka v poli Nonhalema (Pastoral Pursuit), zimní královna Purple Rose skončila pátá.

Deyl 2013

Literalia, jako ročka prodaná za 70.000 euro, se do ČR dostala z loňské podzimní dražby v Deauville, kde ji za 10.000 euro vydražil Christian Richner. Z Francie si přivezla bilanci jednoho vítězství a dvou umístění ze čtyř startů. 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net