Sedmého prosince proběhlo poslední letošní jednání Rady Jockey Clubu ČR. Podle včera zveřejněného zápisu projednala řadu bodů, z nichž zřejmě nejpodstatnějším byla změna metodiky dělení dotace Ministerstva zemědělství mezi jednotlivé pořadatele. Schválila totiž návrh pardubického závodiště, aby v tomto dělení byly výrazně zvýšeny příspěvky na pořádání překážkových dostihů, a to na úkor dostihů rovinových.


Návrh, přijatý těsnou většinou 7 hlasů (proti bylo 5 hlasů včetně hlasu prezidenta Bečváře a 1 se zdržel), počítá s tím, že zatímco na uspořádaný dostih přes proutěné překážky dostane pořadatel 1,5 násobek příspěvku na rovinový dostih, u dostihů steeplechase a cross country získá dokonce dvojnásobek částky určené na rovinový dostih. Argumentací jsou podle návrhu pardubického pořadatele především vyšší náklady pořadatele na uspořádání překážkového dostihu zahrnující mj. náročnější správu dráhy zahrnující úpravu skoků, rozsáhlejší zavlažování apod.

Rada na prosincovém jednání odsouhlasila i výši poplatků za své služby na rok 2022, která se nebude lišit od letošní výše a při návrhu rozpočtu jednala i o podpoře koní českého chovu z prostředků JC. Při té příležitosti uložila generálnímu sekretáři vypracování metodiky a rozpočtu majitelských a chovatelských prémií, který bude řešit na lednovém zasedání Rady JC. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net