Vraj Radek2Kulaté 60. narozeniny dnes slaví bývalý dostihový jezdec, posléze velmi úspěšný trenér a také bývalý spolupořadatel dostihů ve Slušovicích, později člen zastupitelstva města Slušovice a také kandidát do Senátu za SPD v roce 2018 Radek Vraj.


Rodák z Jablůnky a absolvent Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, se do dostihových análů zapsal především jako úspěšný trenér, připravující nejprve koně stáje Hřebčína Napajedla, později i privátních majitelů. Ač jeho trenérská kariéra nebyla až tak dlouhá, dokázal během 14 sezón připravil vítěze 153 dostihů včetně 20 v dostizích nejvyšší kategorie.

Životním koněm šampióna tuzemských trenérů sezóny 2001 byla ryzka Vapeta manželů Michalcových, která v jeho péči získala 7 vítězství, zahrnujících jak triumfy v Oaks či Velké ceně českého turfu, tak především v Central European Breeders' Cup Classic (Gd1) v Mostě, kde porazila nejen Koně roku Ray of Lighta, ale i polskou hvězdu Galilea či maďarského Saugertiese.

S přáním všeho nejlepšího a hodně zdraví se připojuje i naše redakce!     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net